Menu

Yorum : Anadolunun Kemali & Kayıp Sicil

Son 13 yıldır siyasette gelinen noktaya bakınca artık midem kaldırmıyor diyeceğim.

Dün ” Anadolunun Kemal’i ” belgeseli altında paylaşılan haberlerin altındaki yorumları okudum da, nasıl bir ülkede yaşadığımızı, insanlara tepsiler içinde sunulan NEFRET tohumlarının nasıl klavyelerden aktığını görünce gerçekten midem bulandı.

Eskiden futbol için söylediğimiz ” stada gidince rahatlıyoruz, negatif enerjimizi atıyoruz ” söylemi artık siyaset için geçerli.

Siyasi yorum yazmak artık insanlara küfretmekle eşdeğer oldu, hangi taraftaysan karşı tarafa ağzına ne gelirse söylemek, siyasi yorum oldu.

Sorsanız siyasi hiç bir konuda konuşamayacak binlerce kişi, yıllarını siyasete vermiş kişiler için her şeyi söyleyebilir durumda ki bu söylediklerinin çoğu insani değerler ile bağdaşmayan, hakaret içeren yorumlar.

Bu ülkede siyaset yapmak kolay değil, sadece bu ülkede değil, SİYASETÇİ dediğin kişi temiz olacak, doğduğu günden geldiği noktaya kadar geçmişi, ailesi, çevresi, mal varlığı, yaşamı ŞEFFAF olacak.

Bunu araştırmak isteyen gazetecilere her türlü doneyi sunacak, HALK o kişinin geçmişine inanacak ve kararını verecek, DÜRÜST Mü değil mi diye.

Bugün rahmetli KARAOĞLAN’ı siyasi yönden herkes eleştirebilir AMA bir tek gün, bir tek KELİME duydunuz mu dürüst olmadığı hakkında? Bir tane HABER çıktı mı?

Konuyu Kemal Kılıçdaroğlu için hazırlanan ” Anadolunun Kemal’i ” belgeseline getireceğim.

Dün bir kısmını, bugün de medyada kalan kısmını dinledim, yer yer gözlerim doldu, çok güzel bir belgesel olmuş. Hayatını, bilmediğimiz yönlerini öğrendik.

Bu belgesele gelen yorumlar, ” ağla kemal ağla, aha bir Arınç daha, ağlayarak oy çalmayı düşünme Kemal, ajiteci Kemal ” şu bu gibi bir çok yorum, hele bazılarını buraya yazamıyorum.

Annesi okuma, yazma bilmiyor, babası okumasını istemiyor, 7 kardeşten tek üniversite bitiren o, yokluklar içinde geçen bir gençlik, her şeyi anlatmışlar, utanılacak hiç bir şey yapmamış. Cumhuriyete olan bağlığını anlatan bir belgesel.

Ağladığı nokta ise çocuklarını anlattığı yer, ağlama değil, sadece bu Cumhuriyete 3 tane pırıl pırıl çocuk verdim dediği anda duygulanması.

Ha bu bir propanada diyorsanız, elbette propaganda, ama Amacı ne? Amacı, bugüne kadar eksik kalan bir şeyleri tamamlamak. Kim bu Kemal Kılçdaroğlu? Hangi aileden geliyor? Ne yapmış? Nerede okumuş? Ve bunun gibi bir çok bilgi, temel vurgu ” Kılıçdaroğlu bu CUMHURİYETİN çocuğu, bu CUMHURİYET ile okumuş, bir yerlere gelmiş, şimdi de kendince bu CUMHURİYETE borcunu ödemek için SİYASET yapıyor. ”

Kabul et, etme….

Bir de bunun yanında KAYIP SİCİL diye bugünkü Sayın Cumhurbaşkanımızın hayatını BELGELER ile anlatan bir kitap var, hani seçme- saçma sözler falan değil, her yazılanın belgesi var.

Çünkü kimse bilmiyor, ortada doğru dürüst fotoğraflar bile yok, sekiz on tane fotoğraf servis ediliyor.

Ben bu kitabı BİTİREMEDİM arkadaşlar, yarısında bıraktım. ÇÜNKÜ okuduklarım ve belgelere baktığımda kalbim sıkıştı, nefes alamadım, inanamadım, devam edemedim okumaya. Bitiren arkadaşlarımı da kutlarım.

1990 lı yıllarda birbirine yakın görevlerde bulunan iki siyasi, şimdi birisi CUMHURBAŞKANI, diğeri ANA MUHALEFET PARTİSİ Başkanı.

Birisinin hakkında en ufak bir yolsuzluk davası yok, dürüstlüğünü karşıt siyasi partiler bile tescillemiş – bir SSK Genel Başkanlığı dönemi var dillerine doladıkları, o da hepsi yalan dolan olduğu ortaya çıktı – .

Diğeri için ben bir şey söylemeyeceğim, aile, çocuklar, tapeler, yandaşlar, iş adamları, Alo Fatihler, medyadan ticarete neler olduğunu herkes biliyor.

Ve Türkiyenin en etkili, en yetkili iki konumu Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığının yanı sıra, medyasını ve Meclisini de elinde tutan bu muazzam güce karşı direnmeye ve hala CUMHURİYETİ savunmaya çalışan bir parti ve o partinin Başkanı.

Ben bunu size Kemal Kılıçdaroğlu’nu sevimli göstermek için yazmadım, sadece bu belgesele yapılan haksızlık için yazdım. Seversiniz, sevmezsiniz, siyasi açıdan yeterli bulursunuz, bulmazsınız …

Ama o bir DÜRÜSTLÜK timsalidir, belgeseli ve hayatını öğrendiğime çok ama çok memnun oldum ve kendisini TEBRİK ederim.

Dürüstlük ile geldiği noktada siyasi olarak da başarılar dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN