Menu

Geçmiş olsun büyük FENERBAHÇE…

Gece fuardan döndükten sonra eve geldiğimde duydum saldırıyı, internetten detayları okudum.

Topluma ekilen nefret tohumlarının sonuçlarıdır.

FUTBOL, nefret tohumlarının en kolay yeşerdiği bir spor haline geldi.

DÜN Allah korumuş, bir faciadan dönülmüş gerçekten. Bir dahaki sefere bu kadar şanslı olunamayabilir, keşke bir daha olmaz diyebilseydim ama olacağını, daha farklı şekillerde olabileceğini herkes düşünüyor.

Bugün artık FUTBOL; seyredilmesi keyif alınan bir spor dalı olmaktan çıkmıştır.

Kimse ama kimse kendisini burada SUÇSUZ hissetmesin, hepimizin suçudur.

En başta YÖNETİCİLERİN, sonra Federasyonun, sonra Hükümetin, sonra Futbolcuların, sonra Medyanın ve taraftarların.

Sorumsuz demeçler, reyting uğruna yapılan aptalca spor programları, hakaretler, yalanlar, yalan haberler, birbirinin ekmeği ile oynayan sahtekar futbolcular, küfür, kavga, her maçtan sonra verilen abuk sabuk demeçler, sonra twitter, medya üzerinden acayip-spor dışı- hakaret dolu tweetler..

Futbol programı yaptığını düşünen, abuk sabuk insanların, eski hakem bozuntularının, siyasetçi olup futbol uleması kesilen kişilerin, yalan dolan haberlerler ile halkı birbirine düşüren insanların eseridir.

Bir kaç kanal dışında SADECE reyting uğruna yapılan programlar ile milyonlara ulaşan ve bu insanların doğruluğu bile kanıtlanmamış KENDİ felaket senaryolarını ektikleri ve sadece ” Bak akşam bu şunu dedi ” diye kendisinden bahsetmelerini istedikleri bir düzendir.

Ne bekliyorsun sonra bu Camiadan?

Bu arada da bir türlü bitmeyen NEFRET, Gerginlik, laf atışmalar.

Eskiden birbirimizi kızdırırdık, şimdi onu bile yapamaz duruma geldik, düne kadar kızdırdığımız arkadaşımızla bugün şakalaşamıyoruz, ÇÜNKÜ cepheleştik, taraftarın güzelliği falan kalmadı, bakın birbirimizin maçlarına bile gidemiyoruz, herkes kendi sahasında oynuyor ve biz GÜYA bunu yaparak Futboldaki gerginliği önlüyoruz.

Kimse kimseyi kandırmasın, futboldaki gerginliği ÖNLEMİYORSUNUZ, sadece hasır altı ediyorsunuz, ve eninde sonunda bir yerlerden patlıyor.

Taraftarı taraftara düşman ettiniz, futbola siyaseti alet ettiniz, eskiden bir takım deyince bütün stat TEK TARAFTAR olurdu ve takımının kazanması için bağırırdı.

Şimdi taraftarın da siyaseti var, bir grubun karşısına, karşıt görüşlü bir başka grup. Güya her ikisi de aynı takım için destek veriyor.

Şİke sürecini mahveden YÖNETİMİN eseridir bu saldırı, bu saldırı artık Türkiye’de futbolun değil, TERÖRÜN ne isterse yapabileceğini ve onlarca kişiyi ÖLDÜRMEYİ bile göze aldığının göstergesidir.

Türkiye’de zaten FUTBOL bitmişti, son 2 3 senedir gittiği bir tane maçtan zevk alan duymadım, seyrettiği maçtan keyif alanı duymadım. Seyirci küstü, stada gitmiyor, Digitürk LigTV iade eden edene.

Neyse yazacak çok şey var daha da, yazmayacağım.

Biliyorsunuz, Galatasaray Yönetiminin Saray ziyaretinden sonra Galatasaraylılığım devam ediyor ama bu YÖNETİMİ reddediyor ve yazı yazmıyor, maçlarını seyretmiyordum – bir kaç maçı hariç – .

Bu saldırı da tuz – biber oldu. FUTBOLA olan sevdam inanın neredeyse BİTTİ.

Fenerbahçe kafilesine ÇOK ama ÇOK geçmiş olsun, Allah onları ailelerine bağışladı, bugün çok daha büyük felaketi konuşuyor olabilirdik.

Fenerbahçeli dostlarıma da çok geçmiş olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN