Menu

Türkiye’nin Nick Vujicic’i .. Ufuk Koçak

Günlerden 17 Ağustos 1999, sıcak bir yaz akşamı…

Ufuk, geç saatlere kadar arkadaşları ile sohbet etmişti, sonra eve geldi, ama sıcaktan uyuyamıyordu.

Gölcük’te oturuyordu, saat 03:02’de deprem oldu, henüz uyumamıştı, depremi duyar duymaz yataktan fırladı, İzmit körfezini gördü, ” Kızıl bir cehennem gibiydi ” demişti daha sonra ona sorduklarında….

Ve o anda olan oldu, ev sarsılmaya ve betonlar, sıvalar yerlerinden sökülmeye başladı. Beş katılı bir evin, dördüncü katında oturuyordu. Ne olduğunu anlayamadan enkazın altında kaldı.

Tam 3 gün, evet tam 3 gün boyunca o enkazın altında kaldı ve sonra kurtarıldı. hemen hastaneye kaldırıldı ancak ayaklarını kurtaramadılar, her iki ayağını da kaybetti Ufuk.

Ama hayatını yaşamaktan vazgeçmedi, artık bir ENGELLİydi, ama o engellerin onun yaşam arzusuna engel olması mümkün değildi.

Engellerin aşılabileceğini göstermek için kendisini spora verdi. Basketbol oynamaya başladı, sonra su kayağı, yüzme, rüzgar sörfü..

Normal bir çok insanın deneyemeyeceği bir çok şeyi denedi, aşardı. Dağcılık yaptı, trakinglere katıldı.

Sonra serbest dalışa başladı ve bu spora sıkı sıkı tutundu. Yaşam Koçu Dalış Eğitmenliği yapmaya başladı. Bu arada yarışmalara katıldı ve DÜNYA Serbest Dalış rekortmeni oldu.

O Türkiye’nin Nick Vujicic’i oldu….

Azmiyle, başarısıyla, tutkularıyla…

Yaşamını da bir kitaba dökmüş adına da ” Uslandır beni hayat ” koymuş, yakında çıkması bekleniyormuş.

Nice değerlerimiz var, tutkulu ve başarılı ve azimli ve çalışkan. Onlar için engeller sorun teşkil etmiyor, çünkü engel beyinlerinde, kalplerinde değil.

Ha ben nereden biliyorum bu hikayeyi..

Sevgili Arkadaşım Ali Baturman Kızılkaya Sevgili Ufuk’u Gölcük’ten tanıyor, onun tanıtan bir yazı yazmış, ben de izin istedim bu yazısını kullanmak için, biraz da google’da araştırma yapıp size bu yazıyı hazırladım.

Şimdi sizlere düşen, bu başarı hikayesini, bu azimli insanı önce bir tebrik etmek, sonra da ÖRNEK olsun diye paylaşmak, benim yazımı mı paylaşırsınız, yoksa kopyala / yapıştır yapar mı yayınlarsınız bilemem…

Önemli olan Ufuk Koçak gibi insanların farkında olmamız ve onları kalben desteklememiz, çünkü onlar çok ama çok büyük şeyler başarıyorlar.

Sevgilerimle,

Ufuk-Kocak Kocak-Promo-2 1388857467128 4276465 fft99_mf5664858

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN