Menu

Terkos Gölü ve TRIKOS Kahvaltı & Et Mangal

Bildiğiniz gibi daha önce Karaburun’a gitmiş ve oralar hakkında görüşlerimizi yazmıştım.

Bu sabah Pınar’a hadi TERKOS Gölünün kenarına gidelim dedim, tamam dedi, kalktık, kahvaltımızı yaptık ve Terkos Gölüne doğru harekete geçtik.

Nasıl gidiliyor derseniz, çok zor değil. Belki başka yollar vardır ama ben size bizim yolumuzu söyleyeyim.

TEM’den Kemerburgaz, Göktürk yönüne doğru devam edin ve daha sonra o yolu hiç bırakmadan bir yarım saat gidin. Karaburun sapağına geleceksiniz, oradan devam edin, Karaburun’a gelmeden zaten Durusu’ya gelmiş oluyorsunuz, sol tarafınızda gölü görüyorsunuz. Yani TEM sapağından sonra 1 saatlik bir yolunuz var.

Biz Terkos Gölünün sadece fotoğraflarını çekelim, biraz yürüyüş yapalım diye gitmiştik, aralara girip gezerken TRIKOS’yı bulduk, içeri girdik ve bizi çok güzel bir tesis karşıladı.

Aşağıda fotoğraflarını göreceksiniz. hem KAHVALTI için, hem ET MANGAL için ideal bir yer, karşınızda göl manzarası, yeşillikler içinde, hamak ta var. Çok keyifli bir mekan, yeni açılmış.

Kalabalık gidilirse çok zevkli bir yer olacağı kesin, arzu eden voleybol oynuyor, arzu eden salıncağa biniyor, göle inen merdivenleri de var, aşağıda bir de küçük tekne var, belki balığa bile çıkılıyordur, bilmiyorum. Dediğim gibi Hamak keyif de cabası 🙂

Biz çok beğendik, tertemiz, sahipleri genç, servis mükemmel.

Hani burnumuzun dibinde muhteşem bir DOĞA ve bence güzel bir TESİS. İstanbul’a da öyle saatler mertebesinde değil. Bütün bir gününüzü dinlenerek, temiz hava alarak, oyunlar oynayarak geçirebilirsiniz.

Bizim içinde Karaburun’dan sonra iyi bir alternatif oldu açıkçası.

Bu arada TERKOS gölü bir harika, manzara muhteşem, tertemiz bir hava, bir sürü tekne gördük, sanıyorum çevrede yaşayanlar balıkçılık yapıyor.  Müthiş bir orman ve tabiat var.

Yani, gidilesi yerler listenize, daha önce gitmediyseniz Terkos Gölünü ve TRIKOS’u ekleyin derim.

Sevgilerimle,

2 3 4 5 6 7 8 9 91 92 93 94 95 96 97 98 99 991 992 993 994

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN