Menu

Star Wars ve Casuslar köprüsü …

Son dönemin çok konuşulan iki filmini seyrettim, yorumlarımı yapayım.

Star Wars 7 : Bir sürü yorum okudum bu filme gitmeden ve gittikten sonra, beğenen var, hayal kırıklığına uğrayan var, beğenmeyen var, hiç bir bölümünü seyretmeyen var, çocukça bulan var …..

Herkes yorumlarında kendince haklıdır, o yüzden ben de kendi yorumumu yapayım.

25 Mayıs 1977 tarihi, ilk Start Wars’un vizyona girdiği tarih, yani bundan tam 38 yıl önce. İlkini anımsayanlar olacaktır, o günlerde böyle bir filmi seyretmek olağanüstüydü. Hani Uzay Yolu’nun olduğu zamanlar…..

Sonra 2 3 ve 2015 sonunda 7…

Kim ne derse desin, muhteşem bir yapıt, ben filmi de çok beğendim ( 3 boyutlu seyrettim ). bundan sonrakilerin de çok güzel olacağına inanıyorum.

Hatta öyle ki, bir kaç gündür hepsini yeniden seyretmeye başladım. ve Geore Lucas denilen zattın bir DAHİ olduğuna karar verdim. Bunları yazmak bir meziyet, yazılanı filme dönüştürmek ayrı bir meziyet. inanılmaz bir hayal gücü diyeceğim AMA o hayal denilen şeylerin bir çoğunu biz bugün günlük hayatımızda kullanıyoruz.

Özetle, çok ama çok beğendim…

CASUSLAR KÖPRÜSÜ : Tom Hanks ve Spilberg deyince zaten kötü bir film çıkması imkansız. gerçek bir olaydan yola çıkarak çekilmiş bir casus filmi. Amerika’lıların yakaladığı Rus Casusu ve Rus’ların eline düşen Amerikan askeri.

Ve bu işi üstlenen bir avukat..

Daha sonra film bittiğinde Avukatın bu takastan sonra neler yaptığını yazıyorlar, Küba krizinde de rol almış ve 900 den fazla insanın hayatını kurtarmış.

Bize çok felsefik geldi film, içinde ADALET unsurlarını hiçe sayan ve onları uygulamaya çalışan insanların savaşı var. Hani öyle aksiyon falan bekliyorsanız, yok, sıkılırsınız. Ama ciddi bir takas süreci ve bu takas sürecinin her türlü engellere karşı yürütülmesi var.

Ben çok beğendim, ama dediğim gibi akıcı ve aksiyonlu bir film değil, ağır ama oturaklı bir film.

Sevgiler

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN