Menu

Özgecan için …

Hafta sonu Midilli Adasına gittik, dolayısıyla gündemden uzak kaldığımız gibi, 2 gün boyunca ne gazete okuduk, ne Facebook’a girdik, hatta uzak kaldığımız için çok mutlu olduk.

Sonra …

Sonra Pınar’ı eve bıraktım ve eve geldim, Midilli ile ilgili yazımı yazdım, fotoğrafları hazırladım ve paylaştım.

Sonra ..

İşte ondan sonra ne olmuş, bitmiş diye biraz dolanayım dedim, uykusuzluktan ve yorgunluktan ölüyorum diye düşünürken, o herkesin ayağa kalktığı haberi okudum ..

Özgecan Aslan’ın haberini …

Sonra Beren Saat’in yazısını …

Sonra kimler, ne demişler onları …

AKİT gazetesini, Nihat Doğan’ın, Cemile Bayraktar’ın tweetlerini …

Siyasilerin demeçlerini ..

Şaşırmadım, yüzlerce kadın her gün ÜÇER BEŞER öldürülürken bu insanlar neredeydi?

Kadınlar bugün gösterdikleri EYLEMLERİ, neden düne kadar bu kadar yoğun, bu kadar aynı anda bir çok yerde göstermediler?

Kadınlar böyle bir eylem için Özgecan’ın katledilmesini mi beklediler? Cinayetin biraz daha vahşi olmasının ötesinde, öldürülen kadınların birbirinden ne farkı var?

Nasıl bu gazeteler ve insanlık dışı yaratıklar, gencecik kızın katledilmesinin arkasından hem de hiç utanmadan, gözümüzün içine baka baka ” HAK etti ” tarzı mesajlar verebiliyor?

Kadınlar diyorum, çünkü bu ülkede ERKEK yok artık….

Bu ülkede bir şeyler olacaksa bunu KADINLAR yapacak, onlar başlatacak, çünkü biz ERKEKLER, kadınımızı ne koruyor, ne de kolluyoruz…

Bizim %50 halkımız, KADINI bir hiç sayan, KADINI eve hapsetmek isteyen, gülmesine, şarkı söylemesine, çocuk doğurmasına, kıyafetine, taytına, saçına, başına TAKMIŞ bir görüşün yanında yer alıyor…

Kadınların bu isyanını, toplantısını, protestosunu bile HÜKÜMETİ devirmek isteyenler olarak görüyorlar ve POLİS müdahale ediyor…

Artık AKLIN zorlandığı dönemler yaşıyoruz, keşke KADINLAR bu eylemleri çok daha önce başlatsalardı, keşke 200 den fazla kadın ölmeden önce çok daha etkili eylemler, gösteriler yapabilselerdi..

Bundan sonra genç kızlarımız için çok daha zor bir yaşam olacak, mini etek giymek istediğinde, AMAN kızım NE OLUR GİYME diyen kızından değil, HALKINDAN korkan anneler, babalar göreceğiz.

Söylenecek daha çok şey var da….

Keyifle geldiğim bir hafta sonundan, çok keyifsiz bir iş gününe başlamak..

Genelde her zaman, keyifli günleri dileğimi bazen içimden gelmese de söylerim de …

Kusura bakmayın ..

Bugün gerçekten hiç ama hiç içimden gelmiyor…

Özgecan AFFET bizi, seni de, diğer kadınlarımızı koruyamadığımız gibi koruyamadık..

Yazıklar olsun bize …

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN