Menu

Kitaplarım ve Konuları

Kitaplarımın konusu çok soruluyor.
Ben de böyle minik bir özet hazırladım.
1. Kitap : DORUK
Aslında 15 sene önce yazdığım bir roman. Doruk bir psikolog ( Hani Pi’yi seyreden varsa çok benzer ama benimki dediğim gibi 15 sene önce yazılmış bir roman ). Amerika’da eğitim görmüş, okurken sevgilisi tarafından terk edilmiş, sonra dönmüş İstanbul’a. Karşısına çıkan kişiler, sonra danışanları, onların hayatları, esrarengiz cinayetler. Yani biraz psikoloji, biraz polisiye karışımı bir roman.
2. Kitap : BARS
BARS da yine benim 10 sene önce tamamen Botswana hayalim üzerine kurulu bir romandı. Bitirmemiştim. Doruk çok sevilince, ikincisi istendi. Bu arada ben de Botswana’ya gitme fırsatı yakaladım ( 40 senelik hayalimdi ). Bars bir mühendis. Doruk çok istenince, hayat hikayeleri ekleyerek, Doruk ile Bars’ı tanıştırıp, farklı bir kurguyla yazdığım bir aksiyon romanı. Yani Doruk’un devamı diyebiliriz ama bu sefer başrolde Bars var.
3. Kitap : Kalemimden Dökülenler
2004 senesinden beri yazıyorum. Yazılarımı da web sitemde paylaşıyorum ( www halukilhan com ) . O günden bugüne şu anda web sitemde birçok farklı konuda 1380 tane yazım var. İşte Kalemimden Dökülenler en çok sevdiğim birbirinden farklı konularda 80 tane yazımı içeriyor. Hepsi özgün yazı, hani bir anlamda imzalarken yazdığım gibi ” Bir BAŞUCU kitabı “.
4. Kitap : COŞKU
Coşku’da yaklaşık 6 7 sene önce yazdığım bir romandı. Biraz kısaydı. O yüzden hiç bastırmayı düşünmedim. Bu sene Pandemi sırasında tekrar okudum, biraz düzenledim, biraz eklemeler yaptım. O da tam bir polisiye roman.
5. Kitap : HAZAR
Hep polisiye roman yazmıştım. Bundan 5 sene evvel farklı bir kitap yazayım istedim. Dünyadaki herhangi bir esrarengiz, keşfedilmemiş ( Hani biraz İndiana Jones tarzında olur mu acaba diye ). Araştırırken Urartu Taşlarını okudum hem de Van’da. Başladım Urartuları okumaya, okudukça ilgimi çekti. Hala sırrı çözülememiş 2745 taş. Neye göre nasıl dikilmiş. 5 sene evvel romanımın adını Sakarinin Sırrı koymuştum. Ama devam edemedim, 25 26 Bölüm yazdım ve tıkandım. Bu sene pandemide Coşku bittikten sonra Bodrum’da tekrar elime aldım ve yazmaya başladım. 1 ayda, bazen günde 6 7 saat yazarak bitirdim. Ama Van’a gidip görmemiştim. Kitabımı bitirdikten sonra Van’a gittim. Sevgili Firuz ile yazdığım her yeri gezdim, fotoğraflar çektim ve romanın arkasına ekledim. Doruk, Bars, Coşku derken bu ad ( Sakarinin Sırrı ) hiç olmayınca başrolü Hazar yaptım, oğlumun adı.
Evet
5 kitabımın özeti burada..
Peki nasıl sattım kitaplarımı?
Hemen hemen hepsini Facebook üzerinden
İmzalayarak, poşetleyerek ve kendim PTT Kargoya götürüp göndererek.
Hiçbir kitapçıya vermedim.
İnternetten satmadım.
Benim kitaplarımı alan her kişi
Benden imzalı aldı, yorumunu bana yazabildi.
Toplamda Allah’ıma çok şükür,
5000+ kitabın üzerinde satışım var ( Genelde 5 kitap toplamı )
Birçok arkadaşım da
SET olarak 5 tanesi de var,
Bazı arkadaşlarım da tek tek var.
Bilmiyorum gerçekten
Kaç tane yazara nasip olur
Böylesine tüm okuyucuları ile
Aynı ortamda arkadaş olabilmek, yorumlarını alabilmek, fotoğraflarına sahip olabilmek..
Hepinize yüreğimden çok teşekkür ediyorum.
Sizler olmasanız
5 kitap değil, tek kitap çıkaramazdım.
Ama öylesine destek oldunuz ki..
Kitaplarım çıkmadan
Satın alalım da finansmanına yardımcı olalım diyenler bile oldu.
Şimdi 6. kitap..
O da farklı bir konu
Kahramanmaraş’ta bulunan
GERMENİKA mozaiklerini baz alan
Bir kurgu olacak.
Bu sefer önceden gittim, gezdim o mozaikleri
İnşallah 2021 de o kitabım da çıkmış olur.
Bu sefer ilk kez
Bir kadın kahraman yazıyorum.
Lilia – Germenika
Bakalım nasıl olacak ..
Hepinize sevgiler & saygılar
Beğen

Yorum Yap
Paylaş

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN