Menu

Hepinize teşekkür ederim … İyi ki varsınız

Günaydın Arkadaşlarıma,

Bildiğiniz gibi Facebook beni 3 gün için cezalandırdı. Neden olarak benim bile bilmediğim bir fotoğraf paylaşımının Facebook kurallarını ihlal ettiği yönünde gelen mesaj. Ancak böyle bir şey olsa dahi, öncesinde bir UYARI mekanizması olmalıydı diye düşünüyorum. Neyse, çok da önemli değil, sonuçta Facebook’ta 3 gün veya 1 hafta veya 3 ay olmamak sorun değil. Önemli olan iletişimde olabilmek ve kalabilmek..

Facebook sayfamı görebildiğim için ( sadece paylaşım, beğeni, yorum yapamıyorum, mesajlarımı okuyabiliyor ama yanıt yazamıyorum ), şu ana kadar verilen desteği gördükçe inanın SİZLER İLE gurur duyuyorum. O kadar çok arkadaşım kendilerince protesto ediyor, benim adımla paylaşım yapıyor, yazılarımı bulup yeniden paylaşıyor ki…

Tabi tersi de geçerli, iyi oldu diyen de var, bu kadar çok paylaşım yaparsa böyle olur diyen var, paylaştığım fotoğrafların açık seçik olmasına veren var, çok fazla paylaşım yaptığımı düşünen var, kendilerini arkadaş listemden çıkardığım insanların yorumları var, olayı benim demokratikliğime kadar getiren de var …

Normal, herkes kendi düşüncelerini söylemekte serbest. Aslında bazı zamanlar kimin ne düşündüğünü, arkadaşlığına ne kadar değer verdiğini göstermek için bu tür olaylar gerekli. Bazen zorlu zamanlarda kiminle sırt sırtasın, kiminle omuz omuzasın, kim senin yanında, kim senin için ne düşünüyor, görebilmen gerekiyor.

Bu açıdan kendi adıma benim yanımda olan arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum, iyi ki varsınız, iyi ki arkadaşımsınız.

Ben yaklaşık ÜÇ senedir, her gün Günaydın yazıyorum, arada paylaşım şekillerim değişse de, her güne bir GAZETE gibi bakmanızı sağlayacak paylaşımlar yapıyorum, içinde Siyasi hiciv de var, karikatür de, moda da, estetik te, erotizm de, spor da, fıkra da, turizm de, özlü sözler de ….

Aynı bir gazetede olduğu gibi, bütün haberleri okuyup sevmek ve beğenmek zorunda değilsiniz, benim de paylaşımlarımın hepsini beğenmek ve paylaşmak zorunda değilsiniz, zaten öyle de oluyor. bazı paylaşımlarım 200 300 kez beğeniliyor, bazıları 8 10 kez beğeniliyor.

Arkasından Günün yazısını yazıyorum, mümkün olabildiğince Gündemi yansıtmaya çalışıyorum, bunu da herkes beğenip okumak zorunda değil.

Herkesin Facebook’ta kendince bir stili var, kimi kendi fotoğrafı ile günaydın diyor, kimi doğa manzarasıyla, kimi kısa bir özetle, kimi fotoğrafla, kimi çiçekler ve güller ile…

Bundan doğal ne olabilir, bu ONUN sayfası, onu yansıtan sayfa, BEĞENMİYORSAN silersin ama hem arkadaş listesinde kalıp, hem onu eleştirmeyi hiç anlamıyorum, anlamayacağım da.

Benim de paylaşımlarımı beğenmeyen, fazla bulan, abartılı bulan, gereksiz bulan, abuk sabuk bulanlara en ufak bir saygısızlığım olamaz, sadece AYRILMASINI dilerim, çünkü hem bunları düşünüp, hem benim arkadaş listemde neden kaldığını anlayamam. Ben listemde bulunan herkes benim paylaşımlarımı beğensin diye bir çaba içinde değilim. Sayfamı kendi istediğim gibi düzenliyorum ve paylaşıyorum.

Sayfamda paylaştığım bir çok şeyi ben de diğer sosyal medya sitelerinden topluyorum, o yüzden bana sormadan paylaşılmasından, hatta alınıp kopyalanıp kendi adınıza paylaşılmasından ASLA rahatsız olmam, sonuçta hepimiz burada PAYLAŞIM ve İLETİŞİM için bulunuyoruz. Neden benim paylaşımımı bir başkası da beğenip paylaşmasın. Tam tersi yazılarımı paylaşan tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum, amacımız okunması değil mi, paylaşılarak daha fazla arkadaşımızın okumasını istemiyor muyuz?

Neyse, sabah sabah kafanızı daha fazla şişirmeyeyim.

Facebook yasağım Pazar akşamı bitecek sanırım ama ben Pazartesi sabahı İtalya’ya uçuyorum, Cuma gününe kadar yokum, yani yasak kalkarsa Cuma sabahı yoğun paylaşımlarıma kaldığım yerden devam edeceğim.

Tekrar tekrar, bana destek veren tüm arkadaşlarıma – o kadar çoksunuz ki isimlerinizi buradan tek tek sayamıyorum –  çok ama çok teşekkür ediyorum. Mesajlarınıza yanıt veremiyorum, Doğum günlerinizi kutlayamıyorum ama bilin ki, sizleri takip ediyorum…

Sevgilerimle ve Saygılarımla

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN