Menu

Gündem … 6 Kasım 2015

Farkındaysanız SEÇİMe kadar çok dolu gündemle gelen Türkiye’de bütün gerginlikler, sıkıntılar yerini sakin bir bekleyişe bıraktı.

En heyecanlı olabilecek acaba kaybeden liderler yerlerini birilerine bırakacak mı sorusunun da yanıtı alındı, hiç biri bırakmıyor, çünkü hiç birisi kaybettiğine inanmıyor.

İnanmadığı gibi hala kaybettiği politikaları uygulayacaklarını ve devam ettireceklerini açıklıyorlar.

Aralarında bir tek farklı bir söylemi HDP açıkladı.

” Türk tipi bir BAŞKANLIK şeklini konuşabiliriz ” dediler. Bunu diyen partide ” Seni Başkan yaptırtmayacağız ” diyen parti.

AKP açıkçası beni biraz şaşırttı, aldıkları bu galibiyet ile çok daha aktif, yırtıcı, ezici, aşağılayıcı bir siyaset izleyeceklerini düşünüyordum. Hatta bunu daha ileriye götürerek, seçimin kaybedenlerini bayağı bir zorlayabileceğini düşünüyordum.

Ama sonra NEDEN böyle bir şey yapsınlar ki dedim kendi kendime. Arayıpta bulamayacakları bir MUHALEFET var, neden üstlerine gidip onları dağıtmaya uğraşsın ki, zaten bu Başkanlar ile, bu kafayla giderse artık hiç olmayacak bir muhalefeti neden uyandırsınlar, bir başka akıllı strateji daha AKP’den.

Haberlerde yine şehit ve sivil ölümler var, PKK’nin şehit ettiği askerlerimiz de var, PKK ile çatışmanın ortasında kalıp ölen sivillerimiz de var, ama artık bu şehitlere, ölümlere o kadar alıştık ki, tepki bile veremiyoruz, haberlerde bir kaç satırla geçiliyor.

Boşanırken 3 çocuk yerine 4 çocuğu olduğu öğrenen kadının haberi daha büyük medyada. meğer abimizin Moldavyalı eşinden de bir çocuğu varmış ve adam gidip nüfusa kaydettirmiş çocuğunu, çocukta 9 yaşında, yani 9 sene boyunca eşi, diğer eşi hiç anlayamamış.

Tabi önemli bir konu, İÇKİNİN sepetten çıkması var, yani artık öyle yılbaşı sepetlerinde İÇKİ olmayacak, zaten bunu bir çok firma geçtiğimiz senelerde uygulamaya koymuştu. Çok yeni bir haber değil yani.

AKP’nin Cemaat baskınları tüm hızıyla devam ediyor, artık ona da alıştık, Savcılar, Hakimler, Gazeteler, Medya falan derken şimdi de ÖSYM’ye el attılar. Diğerlerini bilemem de, şu ÖSYM de binlerce, milyonlarca çocuğun hakkını yiyenleri inşallah hapislere tıkarlar. her sene yapılan sınavlarda HEP şaibe vardı, hakkı olanların değil, kopya alanların kazandığı bir sistemdi, inşallah yakalanırlar. Bu operasyonu gönülden destekliyorum.

İŞİD için askeri planımız varmış, bunu duymak güzel, önemli olan da uygulamak tabi. Oturup bize açıklasınlar demiyoruz da, İŞİD’in bitirilmesini bugün içimizde istemeyen yoktur.

Bütün Dünyada bir KADIN rüzgarı esiyor, büyük işletmelerin başına kadınlar geçiyor, siyasette yükseliyorlar, Kanada’nın yeni Başbakanı, ilk defa %50 oranında bakanlarını Kadın yaptı, AMA maalesef kadınlar bizim ülkemizde ilerleyeceğine, geriye gidiyor. Artık kendi istekleri mi, politikamı, strateji mi bilemem, ama KADINLARIMIZIN da bu kavgaya, yani VAR olmaya çok istekli olmadığını düşünüyorum.

Ne kadar doğru bilemem ama Küresel ısınmanın insanlarda seks isteğini azalttığını iddia etmişler. Özellikle ABD’de de doğurganlık oranı ciddi, ciddi düşmüş, hava 26 derece ve üstüyse bu oran gitgide düşüyormuş. Biz de böyle bir araştırma yapsalar sonuç ne çıkar bilemedim.

Dolardaki düşüşü sevinci bir kaç gün sürdü, özellikle ABD Merkez bankası faizleri arttıracağını açıklayınca Dolar dün yine 2.85 ler seviyesine yükseldi. Sene sonunu kaçla bitireceği de bir muamma. Dolar borcu olanlar için tabi kötü bir haber.

GDO için neler yazılıyor, çiziliyor, hepimiz biliyoruz. GDO yani genetiği değiştirilmiş organizmalar, bilimsel olarak üretiliyor ama ne olduklarını kimse bilmiyor, yapanlardan başka. Ve bu GDO lu yemler için izinler çıkmış. MISIR ve SOYA yemleri – GDO lu – artık Türkiye’ye izin ile girebilecek. Artık yarın nasıl bir Mısır ve Soya ile karşılaşacağız merakla bekliyorum.

Son olarak, Avrupa’dan futbol bölümümüzde, Galatasaray mağlup, Fenerbahçe ve Beşiktaş berabere kaldı. Her üçü de Avrupa’da var olma şansını bir sonraki haftalara bıraktı. bence başarıdır, uzun zamandır 3 takımımızın birden bu noktaya kadar gelemediğini biliyoruz.

Bugünlük bu kadar, bu aslında sondan bir ÖNCEKİ yazım, yarın öğlen Abu Dhabi’ye gidiyorum, ayın 15 ine kadar yokum yani, döndükten sonra da kısa bir süre kalıp Amerika’ya gideceğim. Dolayısıyla bir 15 20 gün günlük-periyodik yayınları olamayacak.

Hepinize çok güzel bir gün dilerim, keyifli, huzurlu bir Cuma günü olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN