Menu

Gündem … 4 Ocak 2016

Bugün gazete okumadım, haberlere de bakmadım, bakmakta istemedim.

Bugün 2016 yılının aslında biz çalışanlar için BAŞLANGIÇ günü.

Bir çoğumuz 2016’ya çok büyük umutlar ile girdik. Her ne kadar ülkemizde sorunlar olsa da, Ülkemizi seviyoruz. Ülkemiz için, Ailelerimiz için ve kendimiz için büyük umutlar ile girdik yeni yıla.

İş hayatında mutlu olanlar daha çok kazanmaya, mutsuz olanlar daha çok kazanabilecekleri potansiyeller aramaya, işi olmayanlar iş bulmaya çabalayacaklar.

Özel hayatında mutlu olanlar mutluluklarını arttırma, mutsuz olanlar çare aramaya devam edecek.

Her ne kadar HER ŞEYİ dilesekte, hepimizin istediği şeylerin istediğimiz gibi gerçekleşmeyeceğini biliyoruz. O yüzden gerçekçi olmaya çabalamalıyız diye düşünüyorum.

Yeni yıl bizi değiştirmeyecek, biz yeni yılda neleri değiştirmek istiyorsak, onlar ile meşgul olacağız.

EVREN’e inanan birisiyim, bir çoğu zamanda isteklerimi yazıp, bir yerlere koyarım ve bugüne kadar geri çevrilmedim, çünkü gerçekten ne istiyorsam onları yazdım, yapabileceklerimi, olabilecekleri.

Hemen mi oldu, hayır ama eninde sonunda oldu.

O yüzden isteklerinizi göndermekten, ister yazılı, ister sözlü, ister içinizden MUTLAKA isteyin, çünkü her şey önce SİZ İSTERSENİZ oluyor, sonrasını EVREN hallediyor.

Hani fıkrası vardır; Adam 40 yıldır aynı dilekte bulunuyormuş, tanrım bu yıl milli piyangoyu bana çıkar diye, gece gündüz dua ediyormuş. Melekler acımış adama, tanrım demişler, bu sene bu garibana çıkartalım, gece gündüz bu dileğini dile getiriyor. Tanrı Meleklere bakmış, yahu çıkartacağım çıkartmasına da, bir kere bilet alsın demiş …

Onun gibi, siz GEREKENİ yapın, isteyin, SONSUZ kere isteyin, istemesi sizden getirmesi EVRENDEN olsun….

Ben 2016 senesine bir çok istekle girdim, ama BİR İSTEĞİMİN üstünde çok durdum, diğerleri olmasa da olur ama o olsun istiyorum, ve kısa vadede olup olmayacağını da göreceğime inanıyorum.

Yeni yılın ilk iş GÜNÜ hepimize hayırlı olsun, çalışmayan arkadaşlarıma da güzel bir gün olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN