Menu

Gündem … 3 Ocak 2016

MHP içinde muhalefet yapan gençler ilginç bir çıkış yaptı, adını da BEYAZ ÇORAP hareketi koydu.

Sayın Devlet Bahçeli 18 yıl – vay be 18 yıl olmuş – göreve geldiğinde demiş ki; Ülkücüler tespih kullanmasın, hilal bıyık bırakmasın, beyaz çorap giymesin.

Şimdi de diyorlar ki; Biz bir sürü beyaz çorap giyen seçmeni AKP’ye kaptırdık. Beyaz Anadolu’da temizliğin simgesidir, Beyaz çorap giymek sünnettir. Biz şekil değil içerikle uğraşıyoruz. Cuma namazlarında beyaz çorap giyilir. Amaç Beyaz çorapla yaşayalım değil, hareketin ismi olarak koyduk. Tespih veya Hilal Bıyık koysak erkekler için sınırlı olacaktı, yelpaze geniş olsun diye Beyaz Çorap koyduk.

Eh, ilginç tabi ….. Bu arada 15 günde 5.000 kişi destek vermiş.

Ben bir an düşündüm en son ne zaman Beyaz Çorap giymiştim diye….

Netaş’ta 1988 1989 yıllarındaydı sanırım, giyerdik arada gerçekten beyaz çorap, şimdi düşününce garip geliyor da, siyah takımın altına beyaz çorap :))))

Bir zaman sonra Müşteri Hizmetlerinin başına Sait Gözüm geldi, hepimiz ona bağlıydık, bizler de departman müdürleri pozisyonunda çalışıyorduk, bizler derken bayağı bir yönetici yani.

Öyle bir genelge, duyuru falan yayınlanmadı ama Sait Bey, zaman içinde hepimizin beyaz çorap giymesini bir şekilde kaldırdı, ben başkalarını bilemem ama bana şahsen ” Haluk, bugünden sonra takım elbisenin altında beyaz çorap giymeyeceksin. Nokta ” dediğini biliyorum 🙂

Ve ben o tarihten bugüne kadar bir daha Beyaz Çorap – tenis oynadığım zamanlar hariç – hiç giymedim, yani 25 seneye yakındır bir tane beyaz çorabım olmadı 🙂

Şimdi tekrar moda olur mu veya beyaz çorap giyenleri hani şu kafa tokuşturanlar gibi bir siyasi görüşten mi sayacağız bilemiyorum ama bu hareket adından bu kadar söz ettiriyorsa, bence başarılı olmuşlar.

Günün diğer haberlerine geçmiyorum, zaten ortada haber diye de pek bir şey yok. Siyasiler kendi aralarında ORTA OYUNU oynuyorlar, bizleri meşgul ediyorlar, yok Dokunulmazlık, yok Torba Yasası şu bu … Bu arada şehitler gelmeye devam ederken, KIŞ ta kendini çok fena gösteriyor. Bolu -30 derece, İstanbul – 12 derece, Doğu ve Güney Doğu’yu düşünemiyorum bile …

Hepinize çok güzel, keyifli, bol dinlenceli bir gün olsun, yarın YILIN ilk iş başı günü, herkese şimdiden kolay gelsin.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN