Menu

Gündem … 3 Ekim 2015

Kuddisi Okkır
Türkan Saylam
İlhan Selçuk
Uçkun Geray
Ali Tatar
Erhan Göksel
Kaşif Kozunoğlu
Halil Yıldız
Murat Özenalp

Ve daha bir çok isim …

Bu insanların hepsi ÖLDÜ…

2007 yılında başlayan ve sonra adı Ergenekon olan, sonra Balyoz denen ve sonra Poyrazköy adı verilen operasyonlar ile Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Aydınları hedef alan operasyon sırasında öldüler.

Binlerce asker, emekli asker, gazeteci, öğretim görevlisi, hatta eski genel Kurmay Başkanı senelerce hapiste süründü, kendileri, aileleri harap oldu.

Yıllarca hapiste yattıkları yetmedikleri gibi, kiminin terfisi gitti, kiminin apoletleri gitti, kimi annesini, kimi babasını kaybetti.

Ve bu yıllarca sürdü…

Bugünkü Sayın Cumhurbaşkanımız çıktı o zaman dedi ki ” Ben davanın savcısıyım ”

Sonra …

ALDATILDIK dediler…

Bu kadar, ALDATILDIK yani….

Yaşamayanın anlayacağı bir durum değil, kendi babanızı, kocanızı koyun veya kendinizi koyun o insanların yerine ..

Mesela Türkan Saylam’ın yerine koyun kendinizi, sabahın köründe evden alınışını getirin gözünüzün önüne.

Veya Mesela İlker Başbuğ’un yerine koyun kendinizi, yıllarca emek verdiğiniz bir kurumun başındayken, terörist diye yargılandığınızı düşünün…

Veya mesela terörist, casus suçlamalarıyla yargılanan ve bunu gururuna yediremeyerek intihar eden Ali Tatar’ın eşinin yerine koyun kendinizi.

Veya sevgili dostum Erdal Kocaman’ın yakın akrabası Kurmay Albay Murat Öznealp’in yerine koyun kendiniz, hapislerde şehit olan.

Bugün Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy…

Hepsinin KUMPAS olduğu anlaşıldı, yargılananların hepsi beraat etti.

*** Bu davayı açanlar şu anda KAÇAK…..
*** Azmettirenler terörist diye aranıyor.
*** Bu davanın savcısı ise bugün Cumhurbaşkanı.
*** Silahlı Kuvvetlere hakaret eden, aşağılayan bir çok siyasetçi ise ya Bakan, ya Hükümette, ya da AKP de göreve devam ediyor.

Hiç bir şey olmamış gibi, sanki bu yaşananlar olmamış, görülmemiş, duyulmamış gibi yaşamaya, herkese fırça atamaya, Din, Ahlak, Kuran diye konuşmalar devam ediyorlar.

Hala bu MİLLETTEN oy istiyorlar…

Bunu da İSLAM dininin arkalarına alarak istiyorlar.

Düne kadar NE İSTEDİLER DE VERMEDİK dedikleri davalarda olan haksızlıkları, kumpasları üstlenen yok.

Bakın yarattıkları nefret tohumları ve ayrıştırılmış kitleleri bugün TERÖRE devam ediyor.

Videosu var, indirin seyredin, bir Milletvekili, bunlar hiç dayak yememiş, bir döveceksin bunları akılları başına gelir diyor, bir diğeri dişlerini tırnaklarını çekiyor…

Ama ses yok, o insanlar HALA o partide devam ediyor.

O kadar alenen yapıyorlar ki bunu, Google’da ayet sallayan, Bakara / Makarayı yanlarında hala taşıyıp, Balkona çıkaran zihniyet, Ya Bismillah şarkısını yasaklattı diye CHP ye DİNSİZ diyor.

Yani arkadaş,

Bu kadar olayı görüp, izleyip, hala o canı yanan ailelerin yanında değilsen, hala minnacık Berkin’in annesini yuhalatan bu zihniyeti, eline Kuran alıp sallayan bu zihniyeti, sürekli her konuda ALDATILAN bu zihniyeti seçmek istiyorsan…

Diyecek bir sözümüz olamaz.

Sen bütün bu olan bitene inanmıyorsan, evdeki kasalara inanmıyorsan, gömlek kutularındaki eurolara inanmıyorsan, babacım nasıl sıfırlayalım bu eurolara inanmıyorsan, ayakkabı kutularına da inanmıyorsan…

Yine diyecek bir sözümüz olamaz..

Ama bu insanların hepsi FANİ, siyasettir bu, 30 sene başta kalırsın, bir gün inersin, ve o indiğin zaman o inanmadığın şeyler için umarım sen de bir gün çıkar ALDATILDIM demezsin.

O yüzden…

7 Haziran bir değişimdi, ilk defa birilerinde sağ duyu daha basın geldi, AYRIMCILIK değil, birleşin mesajı verdin ama bunu istemediler, senin verdiğin OYU görmezden geldiler, bir daha dediler.

1 Kasım’da bir çok şeyi değiştirebilirsin.

Bu üstte yazdığım her konudaki SUÇLULARI, ADİL bir HUKUK sistemi içinde yargılayacak güce sahip olabilirsin.

ÇÜNKÜ hak ettiler, yeter ki HALK olarak sen buna inan.

Umarım doğru karar veren bir HALK oluruz ve Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu ülkeyi hak ettiği yerlere getirmeye çabalarız.

Ha, yok kardeşim, ben bu insanların yaptıklarından memnunum, ne yapsınlar aldatılmışlar, onların hepsi iyi niyetli, temiz, helal süt emmiş insanlar, siz provakasyon yapıyosunuz diyorsan da …

Yolun açık olsun…

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN