Menu

Gündem … 25 Ağustos 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Farkındaysanız, 15 Temmuz’dan önceki hiç bir konu artık Gündem maddesi değil ….

Gündeme gelmesi de artık olanaksız, çünkü darbe bitti, daha onun etkilerini medya konuşurken, birden bire Suriye’ye girdik.

Burada bu konuda maşallah herkes uzman, herkes neden girdiğimizi, girmemizin gerekçelerini gayet iyi biliyor. Hepimiz birer Orta Doğu uzmanı olduk.

Girmeyi doğru bulan da var, gecikmiş bulan da var, hiç girmememiz gerektiğini ( benim gibi ) düşünen de var. Bu çok doğal. Olayları yakın takip eden ve çok ciddi yorumlar yapanlar da mevcut, olaya sadece insani açıdan yaklaşıp üzülenler de var.

Kimse kimseyi bu konuda düşüncelerinden dolayı eleştiremez. Sonuçta Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin bir kararıdır, bizler dün olduğu gibi bugünde sadece görüşlerimizi dile getirebiliriz.

Doğru mu yanlış mı karar olduğunu zaman gösterecek.

Keşke bu Suriye meselesini çok daha diplomatik ele alabilseydik, keşke bu kadar sert olup, herkesi karşımıza alarak hareket etmeseydik ama KEŞKELERİN maalesef bugün hiç kimseye faydası yok.

Bugün yapabileceğimiz tek şey, oraya gönderdiğimiz askerlerimizin, görevleri her neyse, bir an önce bitirip, şehit vermeden tekrar yurdumuza dönmeleri için dua etmek, bundan daha fazlasını yapamıyoruz.

Her zaman bilinen bir gerçektir, bir ülkenin bir ülkeye askeri harekat düzenleyerek girmesi sorun değil, girersin, önemli olan sonra nasıl ve ne zaman çıkacağındır…

Bir de tabi en çok korktuğum, daha önce de yazdığım gibi, karşınızda bir ORDU yok, bir terörist-gerilla karışımı var ve hepimiz biliyoruz ki, bu teröristler Türkiye’ye sızmış durumda, hem de bir çok ilimize….

Oradan adına başarı demeyeceğim, savaşta başarı olmaz da, hani İŞİD’i püskürterek döndüğünde en çok korktuğum Türkiye’de temizleyemediğimiz sızmaların girişebilecekleri misillemeler…

İnşallah böyle bir şey olmaz, yeter ki daha fazla şehit ve sivil ölüm olmasın, askerlerimiz de girdikleri gibi, kayıp vermeden çıkabilsinler.

Güzel bir gün olsun, huzurlu, aydınlık ve kötü habersiz …

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN