Menu

Gündem … 2 Eylül 2015

Dün Türkiye bütün Dünyanın dilindeydi, bakmayın biz de pek üstünde durulmadı, gelen mesajlar pek yayınlanmadı ama gerek facebook, gerek diğer sosyal paylaşım sitelerinde yer aldı.

İki nedenden dolayı ciddi eleştiriler yapıldı, ” Endişe duyuyoruz ” mesajları verildi.

Birincisi önce göz altına alınan sonra tutuklanan 2 İngiliz gazeteci ve tercümanları konusu.

Önce İŞİD, sonra PKK ya hizmet ettikleri imzasız bir ihbar mektubuyla Emniyete duyurulmuş ve yakalamışlar, ellerindeki bilgileri incelemişler, yaptıkları röportajları ve çektikleri fotoğrafları incelemişler ve ikna olmuşlar, sonra da tutuklamışlar.

Şimdi gerçeği kimse bilemez, cidden sadece gazeteciler mi yoksa gerçekten bu olayın içinde aktif görev yapıyorlar mı, yaptılar mı.

Ama bunu tespit etmek o kadar zor değil. Sonuçta bir gazete için çalışıyorlar. Avukatları da diyor ki ” daha önce de bir sürü ülkede görev yaptılar, ülke ile ilgili haberler yapacakları zaman o ülkeye giderler ve derinlemesine araştırma yapar, röportaj yapar, fotoğraf çekerler, bunlar Gazeteci. Daha önce yaptıkları haberleri de gösterdik. ”

Artık ne kadar doğru bilemiyorum, inşallah sonra PARDON, Aldatıldık demez bizim Yargı sistemi.

İkinci haber ise bildiğiniz gibi, Türkiye tarafından isim olarak uydurulan FETÖ örgütü.

Bu ismi duyunca gülesim geliyor, bir dakika biraz güleceğim sonra devam edeceğim :)))))))))))).

Efendim FETÖ örgütü, yani Fettullah Terör Örgütüne destek veren İPEK grubuna yapılan baskın.

O kadar açık ve aleni ki neden baskın yapıldığı, ama onlar bunu bile saçma sapan sebepler ile hukuk ve yargı sistemine uydurmaya çalışıyorlar.

bence yesinler birbirlerini, bugün adaletsizlikten yakınan, protesto eden o kişiler zamanında suçsuz yere içeri alınan yüzlerce asker için demediklerini bırakmadılar, yok Ergenekon, yok Balyoz derken kaç tane suçsuz insanın hapislerde yatmasına, hayatlarını kaybetmesine destek oldular.

Şimdi kendilerine uygulanıyor o adaletsiz sistem, o yüzden zerre kadar üzülmedim bu duruma.

***
AKP, MHP yi baraj altına itme formülünü piyasaya sürdü.

Önce Sayın Türkeş’i yanına aldı, sonra da birlikte gidip Alparslan Türkeş’in mezarını ziyarete gitti.

AKP biliyor ki HDP’ye gidecek oyları geri alamayacak ve eğer 7 haziran’da aldığı oyların üstüne bir % 2 veya % 3 daha alırsa tek başına iktidar olabilme şansı var.

O yüzden MHP den bir miktar, bir miktar da yaratılan bu kaos ve terörden korkan ve aman bunlar gelsin de, tek başına iktidar olsunlar da kan akmasın diye düşünenlerden alabilirse, tek başına iktidar olmanın peşinde.

Olabilir mi?

Bence mümkün, MHP’nin oy kaybına uğrayacağına ben kesinlikle inanıyorum, o oyların CHP veya HDP ye gitme olanağı yok, ya seçimde oy vermeyecekler veya AKP’ye verecekler.

O yüzden bu seçim sonuçlarının bugünkü görünümde AKP’yi tek başına iktidar yapabilme şansı olabilir ama kesinlikle inandığım, HDP bu seçimden 3. parti olarak çıkacaktır.

Ama bu zorlu şartlar altında o Güney Doğu ve Doğu Anadolu’daki oylar nasıl verilecek ve sayılacak, ne kadar güvenli olacak onu bilmiyorum.

***
Herkese çok keyifli bir gün dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN