Menu

Gündem … 16 Ağustos 2015

Hepimiz için çok güzel bir Pazar günü olsun.

Türkiye gerçekten çok zor bir dönemden geçiyor, ve her zamanki gibi baş rolde Sayın Cumhurbaşkanımız var.

Türkiye’nin kendi başına, demokratik bir şekilde ilerlemesine izin vermiyor, istiyor ki her şey onun kontrolünde olsun, alınacak hiç bir karar onun onayı olmadan alınmasın, hükümetteki o kadar bakan, bürokrat, müsteşar ondan habersiz hiç bir şey yapmasın.

Bugün gazetelerde okuyacaksınız, ben de dün yazmıştım sabah yazımda, SİSTEM değişti diyor ve bunun ANAYASA ile tescilini istiyor.

Yani artık yeni anayasa falan da demiyor, bugünkü haliyle Cumhurbaşkanını Halk seçti, demek ki artık tek yetkili Cumhurbaşkanı, o yüzden Hükümete, Bakanlar Kuruluna, hatta bence meclise bile gerek yok, Saray’daki danışmanları ile o işi götürecek.

Eğer HALK bugün AKP’yi tek başına iktidar yapsaydı, bir yokunu bulur bunu onaylatırdı, daha önce yapmadı çünkü AKP’nin 400 milletvekili ile geleceğini düşünüyordu.

Bu sefer ERKEN SEÇİM’de halkın bu olaylar yüzünden HDP’yi seçmeyeceğini hesaplıyor.

6 Milyon oy alan bir parti, 3 ay sonra 2 3 milyona iner mi hep birlikte göreceğiz, eğer HDP barajı aşamazsa bu hayali gerçek olacak, bütün hesaplar bunun üstüne.

***
ATA’ya çelenge 3 yıl hapis istemi…

Şimdi siz böyle bir haberi okusanız ne düşünürsünüz?

Ben sadece küfrederim.

ATA’ya çelenk koymanın YASASI var bu ülkede biliyorsunuz değil mi?

Yani ben bir çelenk yaptırıp gidip bir Atatürk anıtının önüne bırakamıyorum, hatta biraz zorlarsam Polisten dayak yiyorum ve mahkemeye veriliyorum.

Çünkü yönetmeliği var, ona uyacaksın.

Neden durup dururken Atatürk’üne saygı duyduğunu anlatacaksın, izin alacaksın, koyacağın çiçeğin renklerini belirleyeceksin, şeklini göstereceksin, ….

Empati yapıyorum tabi, yönetmeliğini bilmiyorum da, insanın ATASINA gidip, saygı duruşunda bulunup, bir çiçek koyması bile yönetmeliğe bağlıysa ….

Ne demiştim başta…

Küfrederim….

***
Maliye Bakanı açıkladı.

Seçimler için senin, benim paramız olan, bizlerden toplanan tam 531 Milyon Türk Lirası .

Yani hani seçim sırasında kafamızı şişiren o minibüsler, her tarafı rezil eden, doğayı mahveden o plastik bayraklar, bangır bangır bağıran ses tesisatları falan var ya, işte onların HEPSİNİ biz ödüyoruz.

Devlet seçime giren partilere bu paraları dağıtıyor. 531 Milyon Türk Lirası.

Bizlerin gece gündüz çalışmasıyla yaptığımız işlerden toplanan vergilerin aktığı yerlerden birisi. Bunun yanına siz bir de Hükümetin ve Sayın Cumhurbaşkanının örtülü ödeneklerini koyun.

Seçimi Türk Halkı finanse ediyor ve bu seçim kararını biz vermiyoruz, 550 + 1 kişi, toplam 80 milyonun çalıştığı ve verdiği vergileri harcıyor.

Sonra buna DEMOKRASİ diyoruz ….

***
Sayın Davutoğlu televizyon ekranlarında 30 Nisan’da şöyle diyordu …

” Size bir müjde vermek istiyorum, Karayollarında KADROSUZ tek bir işçi kalmayacak, hepsini kadroya alacağız, hayırlı olsun. ”

Müthiş bir tezahürat, müthiş bir alkış….

Sonuç, bugün 16 Ağustos 2015, o Karayollarında çalışan 6.417 işçiden bugün kadroya alınan TEK BİR İŞÇİ yok …

Çünkü hiç bir şey planlandığı gibi gitmedi. Madem AKP tek başına iktidara gelemedi, kadroyu falan da unutun kardeşim.

***
Geçen gün yazmıştım, İngiltere’de yaptığım sohbetlerde daha önce aileleriyle Türkiye’yi ziyaret eden bir çok üst düzey yönetici, bugün olsa gelmem demişti.

Sabah gazetede okudum, İngilizler kayıp diye.

Dalaman Hilton Genel Müdürü demiş bunu, İngiliz turist artık gelmiyor, geçen seneye göre bu sene 700.000 turist daha az gelmiş. Bu da sadece Dalaman bölgesi.

Düşünebiliyor musunuz?

Üç tarafı deniz ile çevrili, tarihin, doğanın, eğlencenin merkezi olması gereken ülkeden turist kaçıyor. Beş, Altı, yedi yıldızlı oteller dolmuyor, ve inanılmaz bir döviz kaybediyoruz.

Antalya’ya bu sene 550 bin turist gelmemiş. Şimdiden hesaplanan %30 döviz kaybımız var, böyle giderse ve önlem alınamazsa 2016 senesi Türkiye için bir felaket yılı olacak …

Ama kimin umurunda…

***
Ligler başladı..

Cuma, Cumartesi oynandı bile, Fenerbahçe, Trabzon kazandı, Galatasaray berabere, Beşiktaş bugün oynayacak.

Ben LigTV’yi verdim, o yüzden maçları seyretmiyorum, sabah golleri seyredeyim dedim. LigTV ‘nin web sitesinde golleri gösterene videolig uygulaması var ya, oradan baktım.

En çok Antalyaspor’lu Eto’o’yu merak ettim, acaba gol attı mı diye, 2 tane birden atmış, ikisi de birbirinden şık ve güzel.

Bu sene Antalya çok can yakacak, benden söylemesi, inşallah tempoları böyle devam eder.

***
Hepinize çok güzel bir Pazar günü diliyorum, tatile çıkanlar, tatilden dönenler, hala tatilde olanlar, hiç tatile çıkamayanlar ..

Sevimli ve Keyifli bir gün olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN