Menu

Gündem … 12 Temmuz 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Öylesine yoğun bir gündem var ki bugün, kısa kısa hepsine değinmeye çalışacağım, dolayısıyla zaman darlığından tüm haberleri okuyamayan arkadaşlarıma güzel ama UZUN bir özet olur diye düşünüyorum.

Haydi başlayalım ..

1- Rusya ve İsrail’in ardından, Irak – Mısır ve Suriye ile dostluk mesajları veriyor Hükümet. Meğer bizim onlar ile kavga etmek için öyle çok nedenlerimiz yokmuş. Barışı desteklemek hepimizin görevi, ama bu barışı yaparken de, şu soruyu sormakta gerekmiyor mu? Madem bir sorunumuz yok bu ülkeler ile, kim bizi bu ülkeler ile sorunlu hale getirdi? CHP mi, MHP mi, HDP mi, Halk mı? Bu ülkeyi 14 yıldır kim yönetiyor?

2- El Kaide üyesi Rifai Ahmed Taha Amerikan İnsansız hava aracı ile öldürülmüş. Gebersin terörist. Bizi ilgilendiren kısmı ise, bu adam Türkiye’deymiş. Yani EL kaide’nin teröristi Türkiye’de ve bizim açımızdan sorun yok, adamın Türkiye’de olduğunu elin Amerikalısı Nevada’dan takip ediyor, biz ise hiç bri şey yapmıyoruz. Adam Suriye’ye geçer geçmez vuruyorlar ve öldürüyorlar. Ülkemiz teröristlerin cirit attığı bir yer artık.

3- Terörist Bahoz öldürüldü mü, öldürülmedi mi? Nasıl bir Milli İstihbaratımız varsa bilemiyoruz bir türlü, Hükümete soruyorlar valla biz de duyum aldık ama teyit edemiyoruz diyorlar. Adam Nevada’dan Türkiye’den Suriye’ye geçen teröristi takip ediyor, biz ölüp ölmediğini bile teyit edemiyoruz. Bravo bize !!!

4- Gerçi Sayın Cumhurbaşkanımız TOKİ evlerini verelim falan edi de, sabah okuduğuma göre, TOKİ Başkanı bedavaya ev yok falan demiş. Göreceğiz bakalım….

5- Kadıköy Yoğurtçu Parkında kendi halinde bir heykel var, ressam Fikret Mualla’nın heykeli. Yobazlar o heykeli de kırdılar. Hani müstehcen heykellerden tahrik oluyorlar onu anladık biliyoruz da, Fikret Mualla’nın nesinden tahrik oldular ki? Bu yapılan saldırılar tamamen organize, çünkü bu son dört ay içinde sanata, heykellere yapılan beşinci saldırı. Yobaz kesim, heykel sevmiyor, o yüzden görmediniz mi İŞİD her yerde müzeleri darmadağın ediyor, heykelleri parçalıyor.

6- Cumhurbaşkanlığı Konutu Marmaris’te Okluk koyunda. Dün yapılmadı, epeydir orada. Dün Otluk Koyu, İngiliz Limanı ve Değirmenbükü’nde bulunan bütün tekneleri GÜVENLİK gerekçesiyle koylardan dışarıya çıkarmışlar. Hoppala diyorsunuz değil mi Yatlar açıklama istemiş, hadi kardeşim hadi diye kovalanmışlar.

7- Aslında şampiyonayı Türkiye kazandı, bakmayın siz gazeteler Portekiz diye yazıyor, çünkü bizim futbolcularımız çıktıkları maç sayısına göre prim aldığı için ve müthiş bir başarı yakaladıkları için elendikten sonra bile aldıkları primler ile adam başı 650.000 Euro prim aldılar. Şampiyonayı kazanan Portekizli oyuncuların primi ise toplam 225.000 Euro. Nasıl fark atmışız değil mi? ha bir de tabi senelik 3.500.000 Euro alan fatih terim olayı var, çok başarılı çok, Portekiz’in hocasının maaşı ise 1.200.000 Euro. Hadi şimdi biz Anamızın liginde devam edelim…

8- Hani şu sokakta sigara içtiği için çocuğa yumruk atıp hastanelik adam vardı ya, onu mahkeme neden serbest bırakmış, okudum da, yani … Neyse okuyun bakın siz de “ Delillerin büyük oranda toplanmış olması, şüphelinin SAMİMİ beyanı, olaydan sonraki DAVRANIŞI ..” vs vs , tutuklanması AĞIR bir tedbirmiş ..Yok artık demeyin, ben demiyorum, ADALET ve YARGI diyor…

9- Polis bir genci arayacağım diyor, gencin ailesi de yanında … ararsın aramazsın, genç daha 17 yaşında belindeki tabancayı çekiyor ve 3 Polis memurunu orada şehit ediyor iyi mi… Yani eski Teksas gibi olduk, bu nasıl kabul edilebilir, 43 tane aslan gibi polisimizi bu kadar basit ve anlamsız nasıl kaybedebiliriz, aklım almıyor …

10- Açıkladılar, bayramda 965.000 araç geçmiş GAZİ köprüsünden, çünkü bedava…. Ama asıl heyecan şimdi başlıyor, günde 40.000 araç geçme garantisi verildi, tanesi. 88 Lira 75 kuruş’tan..Eğer bu rakama ulaşılamazsa, Devlet tamamlayacak, Devlete bu parayı kim verecek… BRAVO bildiniz.. Biz…. Haydi geçmiş olsun!!

11- Çok zengin bir milletiz, Sadece 5 ayda Bakanlarımız 63 Milyon TL harcamış, bunların büyük kısmı yemek, davet, çiçek, şu bu … peki Cumhurbaşkanlığı bütçesi ne kadar biliyor musunuz? 412 Milyon TL idi yılın başında, ama bakıldı ki çok masraf var, bütçe yetmeyecek, şu anda 712 Milyon TL ye çıkarıldı. Hadi Bakanları anlarım, bir sürü adam da çalışıyor orada, ama Sarayın bütçesini 1 KİŞİ harcıyor ve o da 712 Milyon TL… Tamam dağılabiliriz

12- Sezginin hikayesini, bir Kadın Avukatın müthiş takibini Ayşe Arman yazmış, MUTLAKA okumalısınız. Avukat Sibel Önder’in tam 7 yıldır verdiği uğraşı ve Sezgi’nin katillerinin nasıl yakalandığını ve nasıl mahkeme önüne getirildiğini. Çok üzüldüm ama Avukat Sibel Önder’e de hayran oldum.

Bugünlük bu kadar, yoğun oldu ama konuşulan bir çok şeyi kapsadık sanıyorum.

Güzel bir gün olsun hepinize ..

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN