Menu

Gündem… 1 Temmuz 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

Nihayet evimdeyim, dün gece eve geldikten sonra bir kaç şey paylaşmışım ama sonra yorgunluktan sızmışım, öyle de güzel uyumuşum ki anca uyandım.

Uyandıktan sonra da, özlediğim kahve-sigara-gazete olayımı tamamladım.

Gündem en azından bu sabah sakin …

Rusya ve İsrail konusunu farklı ele almamız gerekir diye düşünüyorum. Eleştirilerimizin geneli neden barşıyorsunuz değil zaten, neden bu duruma geldiğimiz noktasında.

Sadece Rusya ve İsrail ile değil, hiç bir ülke ile düşman olma lüksümüz yok. Büyük Atatürk’ün dediği gibi ülkemizi bir yerlere taşıyacaksak onun ” Yurtta sulh, Cihanda sulh ” sözünü hedef almalıyız.

Ama iştebu Eyyyyy diye başlayan Kasımpaşalı ağzıyla, her şeyi ben bilirim edasıyla, Dış Siyasette duayen olan insanlara danışmadan Dış Siyaseti sürdürürseniz, olacağı bu.

Bu konuşmalar ile kendi halkınızı kendinize inandırırsınız da, yabancı ülkelerin politikacıları yemezler, restinizi görüverirler.

Yardım istediğinizde yanınızda hiç bir ülkeyi bulamazsınız.

Sonuçta yanlış politikaydı ve yanlışın neresinden dönerseniz kardır.

İlişkilerin normalleşmeye çalışılmasını o yüzden destekliyorum, bizim dış ticarete ve turiste çok ihtiyacımız var.

Ancak terör konusunda bu yanlış politika devam etmekte, CHP yi, Atatürkçüleri, kısaca AKP nin karşısında kim varsa onları suçlayarak terör çözülmez.

Bir Milli Mücadele verilmeli, Siyasiler, STK lar, herkes birlikte olursa o zaman çözülür, yoksa aynı yanlışlar ile her ay patlamalar ve şehitler devam eder.

Neyse ..

Bugünlük bu kadar yeter, gün içinde görüşürüz.

Verdiğiniz pozitif mesaj, beğeni, destek, paylaşım için hepinize tek tek teşekkür ederim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN