Menu

Gündem … 23 Aralık 2014

Tarih Ocak 2011.

Yer Kayseri.

Bugünün Sayın Cumhurbaşkanı, o gününün Sayın Başbakanı Kayseri’de çok kalabalık bir gruba sesleniyor. Aynen şöyle diyor :

” ….Bizim dört kez bunlarla ( PKK ve Öcalan ile ) bir araya oturduğumuzu söyleme ŞEREFSİZLİĞİNİ yapanlar, bu ALÇAKÇA iftiralarda bulunanlar, bunun hesabını vereceklerdir. Biz hiç bir zaman Teröristler ile bir masaya oturmadık ve asla oturmayacağız. terör örgütü ile görüşen ŞEREFSİZDİR, NAMUSSUZDUR. ….. ”

Tabi sonrasında neler olduğunu yazmaya gerek yok, Billboard’lar da bile terörist Başının gülümseyen fotoğrafları yer aldı, kim kimle ne görüşüyor bunu kimse bilmiyor ama Terörist başı 60 Maddelik taslak yazıyor, sonra birileri bunu aynı gün Kandil’e yetiştiriyor ve görüşmelere devam ediyor.

Şimdi hayırdır, barışa karşı mısın, neden kaşıyorsun bu konuyu diye düşünenler olabilir.

Öyle ya da böyle, Hükümet kanı durdurdu, şehit Mehmetcik yok denilebilir, eskiden her gün aldığımız kötü, üzücü haberler artık yok, bırakın bu partizanlığı da denilebilir.

Asla barışa karşı değilim, sadece ne olduğunu bilmek istiyorum, dünden bugüne neyin değiştiğini, neyin karşılığında bugünlere gelindiğini bilmek istiyorum….

Neden konuyu gündeme getirdim?

Okudum da, yeni dönem başlıyormuş…

Artık RESMEN Devlet tüm kuruluşları ile görüşmeye başlıyormuş, adı her ne anlama geliyorsa KAMU GÜVENLİĞİ MÜSTEŞARI artık devredeymiş, Öcalan ile görüşmelere HDP heyeti ve Devlet birlikte katılacaklarmış …

Ne diyelim, hayırlı olsun, iyi görüşmeler …. de

Dün patlatılan mayın ve yaralanan 6 asker ve komutana ne olacak? Bir taraftan sen bu görüşmeleri yaparken, diğer taraftan askere bu hain tuzaklar hala neden kuruluyor … diye sorası geliyor insanın ama açıklaması vardır mutlaka mesela…

Kan Lobisinin provokasyonu falan filan …..

***
Dün TBMM Komisyonu karar verecekti ya, zaten veremeyecekmiş, tekrar bir Bilirkişi raporu istemişler, halbuki ellerinde bir rapor var, MASAK vermiş bu raporu.

Raporun detayını bugün Kanat Atkaya aktarmış, ben de kısacık yer vereyim.

MASAK yani MALİYE bilirkişisi Egemen Bağış, Muammer Güler ve Zafer Çağlayan için demiş ki : ” Bu gelirleri ile bugün elde ettikleri mal beyanı elde etmeleri İMKANSIZ. ”

Bunu Devletin kuruluşu diyor ve örnek gösteriyor.

Bağış ve eşinin aylık gelirleri ve harcamaları düşünüldüğünde ve beyan ettikleri mal beyanlarına göre bugün elde ettikleri gayrimenkulleri alabilmeleri İMKANSIZ. Rakam rakam vermişler, 2012 yılının aylık gelir ortalaması 9.000 TL, 2013 ayı 11.500 TL…

Ama Komisyon Başkanı AKP’li Köylü, demiş ki, olmaz canım bir hata var, bakın zaten onlar da bir yanlış anlama var diyor, bu MASAK mıdır nedir, otursun adam gibi bir Bilirkişi raporu hazırlasınlar.

Hopp, erteleme kararı çıkmış, şimdi MASAK’tan ikinci bir bilirkişi raporu çıkacak.

Artık o raporun nasıl bir rapor olacağı hakkında herhalde kimsenin bir endişesi yoktur. Bu hükümet bize bir şey öğretti…

İMKANSIZ her zaman İMKANLI hale gelebilir, yeter ki İSTE!!!

***
Sayın Cumhurbaşkanı dün VATANA İHANET ten falan bahsetti ya Doğum Kontrolü için…

Hatta Sağlık Bakanı da ” Sezaryen ” konusunda açıklamalar yapıp sonuna ” manavdan muz almıyoruz ” diye ekleyip olmayan aklımızı bir kez daha uçurdu ya …

Gazeteler hemen analiz yayınlamışlar, sanki İNAT yapıyorlarmış gibi…

Son 5 yılda kürtaj azalmış, sezaryen artmış….

Bugün görmedim ama yakında bir Prezervatif Haritası falan yayınlarlar, hangi şehirde ne kadar tüketiliyor, en büyük ihaneti kim yapıyor, kaç kadında spiral var …

İstiyorlar ki kadın her hamile kaldığında doğursun, hatta kalmaya çalışmasın, hep hamile kalsın, bir olsun, iki olsun, üç olsun …

Acayip zengin bir ülkeyiz, gerçi 5 milyon işsizimiz var ama olsun,..

Biri de çıkıp bu muhteremlere olayın sadece korunma olmadığını, cinsel ilişkilerde prezervatifin Sağlık nedenleri ile de kullanıldığını aktarmasında fayda var sanırım …..

***
Yolsuzluk iddiaları ile mahkemeye verildi.

Heyecanla takip ediliyordu, savcı gerek duymadı soruşturmaya…

Ama o paralel Jose Castro yok mu, ortaya çıktı hemen …

İspanya’da yargıç Jose Castro, savcı gerek yok dese dahi, Kral’ın kız kardeşinin yargı önünde yargılanmasına karar verdi.

Yakında Jose Castro’nun tayininin çıkacağına inanıyorum, hatta ona destek veren her kim varsa anında görevden uzaklaştırılabilir.

Yerine de bence Tenis Federasyonunun Başkanını getirirler olur biter …

Görsünler bakalım Kralın ailesini yargılama karar vermek nasıl bir şeymiş …

***
Allah o kızdan razı olsun, adı Tuğçe Kazaz.

İslama dönüş yapmış, neymiş te nereye dönmüş ben pek anlamadım, bu DÖNÜŞ nasıl bir şeyse, ama tabi medyanın ilgisini çekiyor, hemen sormuşlar….

Dönmeden önceki halinle, döndükten sonraki haline arasında fark var mı?

O da yanıt vermiş…

Namaza başladıktan sonra boyun ve sırt ağrılarımdan kurtuldum …

İşte budur… Din nasıl istismar edilir derseniz, aynen böyle edilir..

Bence hazır dönmeye başlamışken, biraz daha dönse belki başka ağrıları varsa onlardan da kurtulabilir …

***
Çok üzücü bir haber, Hababam Sınıfının Güdük Necmi’si Halit Akçatepe felç olmuş :((((

Çok üzüldüm cidden, Allah acil şifalar versin …..

***
Bir ANNENİN feryadına haciz geldi….

İnanılmaz demeyin burası Türkiye ….

7 yıl önce Polisin dur ihtarına uymadı diye öldürdüğü 20 yaşındaki gencin annesi mahkeme çıkışında öldüren polise hakaret etti diye mahkemeye verilmiş.

Genci öldüren polis 2 yıl 1 ay ceza almış, çıkışta hakaret eden anne ise 5 ay.

Polis ne yapmış peki?

Polis anneyi bana hakaret etti diye tazminat davası açmış, kazanmış, ödeme yapılmayınca da İCRAya vermiş, İcra da gidip eve HACİZ koymuş iyi mi …

Yani şimdi oğullarını öldüren polise bir de evlerini verecekler…

Pes mi diyorsunuz demeyin, artık pes denecek noktayı da aştık ….

***
Daha haber çok ta ….

Yeteri kadar içinizi kararttım….

Amacım asla bu değil ama okuduğumu yazdığımda bunu ben de hissediyorum, maalesef çok güzel haberler veremiyorum.

Bazen inanın arıyorum gazetelerde, şöyle güzel bir haber çıksa da yazsam, araya sıkıştırsam diye ama bulamıyorum, belki yandaş gazeteyi de okumam lazım, belki orada vardır, acaba öyle mi yapsam …:)))

Neyse kar geliyormuş, kendinize dikkat edin, keyifli bir Salı günü olsun, gününüz güzel geçsin.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN