Menu

Gündem … 16 Nisan 2015

Adı Burak Sağyaşar, 1987 doğumlu, yani 28 yaşında.

Ukalalık gibi görmeyin lütfen ama yerli dizi seyretmiyorum, o yüzden de kendisini tanımıyorum ama eminim dizileri takip edenler kendisini tanıyordur, en son Muhteşem Yüzyıl’da oynamış, sonra da oyunculuğu bırakmış.

Kimmiş bu çocuk diye baktım, Adana doğumlu, Liseden sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyolojiyi kazanmış, orada eğitime devam ediyor, gençlik yılları başarılarla dolu, aldığı ödüller falan var.

Şimdi hayırdır, nedir bu Burak tanıtımı diyorsunuz….

Koskoca Hükümetimizin, Bakanlarımızın, İş adamlarımızın yapmadığı bir şeyi yapmış Burak.

Belki anımsayacaksınız, geçenlerde bir haber vardı, fotoğrafları gören herkesin eminim yüreği burkulmuştu, 8 yaşındaki Berat her gün okula babasının sırtında gidip geliyordu, çünkü bedensel engelliydi. O baba onu her gün sırtlıyor okula götürüyor, okuldan sonra da gelip alıyordu.

İşte bu gencecik, kalbi insanlık dolu Burak kardeşim, aileyi aramış, neye ihtiyaçları olduğunu sormuş, AKÜLÜ tekerlekli, sandalye demişler, almış bir tane, vermiş kargoya, Berat’a ulaştırmış.

Onun fotoğraflarını gördüm, yüzü nasıl gülüyor, etrafında çocuklar …

Eminim sizin de şunu okuduğunuz sırada tüyleriniz diken diken olmuştur.

Bunu bir başkası olsa MEDYAYA malzeme yapar, çağırır basını, alır sandalyeyi çocukla beş yüz kare fotoğraf çektirirdi. Bunu bile yapmamış Burak, kargo ile göndermiş. Haberi de bölge gazetecisi haber yapınca ortaya çıkmış zaten, biz de öyle öğreniyoruz.

Tebrik ederim seni Burak, seni doğuran annene, babana, seni böyle güzel yetiştiren ailene, öğretmenlerine helal olsun. Gurur duydum …

***
Bu kadar güzel bir haber ile başladıktan sonra insan devamını getirmek istiyor, arka arkaya böyle umut dolu haberler yazmak istiyor ama mümkün değil.

Gazeteler karıştırıyorum, bir kaç tane daha yok mu diye ….

Yok …

1- Dolar uçtu gidiyor, nasıl ve nerede duracağını kimse bilemiyor artık … Dolar borcu olanlar, dolarla alıp, TL ile satanların durumunu düşünemiyorum bile, bir de o kadar ağırıma gidiyor ki, Dolar karşısında değer kaybeden paraları sıralıyorlar, TL, Brezilya, Bulgar, Çek, Romanya paraları da değer kaybetmiş … Ne yani yalnız değiliz diye sevinelim mi şimdi buna?

2- İşsizlik rakamları açıklandı, rekor seviyede, %11.3 ama böyle %11 deyince belki olayın ne kadar kritik olduğunu anlayamıyoruz, canım %11 ne ki nesi çok diyebilirsiniz, ben size başka türlü aktarayım, 1 Ay içinde 114.000 kişi İŞSİZ kalmış. Nasıl daha iyi anlayabildik değil mi? 114.000 kişi, bu arada Suriye iş gücü faktörünü de unutmayalım…

3- Teşvikler düşmüş, Bütçe Açığı artmış.. Yani ekonomik açıdan aşağı doğru gidiyoruz.

4- Ağrı’da olaylar oldu, hala kaç kişi yaşamını yitirdi bilmiyoruz, biz ölenleri zaten unuttuk, herkes Sayın Cumhurbaşkanı – TSK – Sayın Demirtaş arasındaki oyununu izliyor. Dün Sayın Cumhurbaşkanı tekrarladı ” Ne halkı, ne HDP si, hepsi yalan, askerleri korucular taşıdı “. TSK’nın basın bildirgesini dahi görmezden geldi.

5- İş adamı Milli Piyango ihalesini kazandı, parasını yatıramıyor, çünkü kazandığı günden bugüne 1,8 milyar TL fark oluştu, neden? Çünkü ihale dolar üzerinden yapıldı, eh dolar da artınca ödeyeceği miktarda arttı ve ödeyemedi, eh sen ödeyemezsen sıradaki gelsin dedi Devlet.

6- Emniyet darmadağın oldu. Bu ülkede toplam 1725 tane 1. Sınıf Emniyet Müdürü var zaten, 1150 tanesini emekli etmişiz. Kadro yokmuş. Yani elimizde 1. sınıf Emniyet Müdürü 500 600 tane kaldı, şimdi 2 3 4 5 sınıf müdürler arasından seçimler yapılacakmış, yani PARALEL operasyon devam ediyor ….

7- Sonunda hepimizin özlemle beklediği Büyükada’ya Cami projesi de onaylandı hem de CHP li Belediye’nin ” Kardeşim Büyükada’da 8 manastır, 16 kilise, 2 sinagog, 7 cami var ” demesine rağmen. Olmaz dediler, bir CAMİ daha olacak….

8- SOMA davasına devam edildi, bu sefer sanıklar da geldi, bir de öğrendik ki şirketin patronu Can Gürkan Bey para almadan hayır için çalışıyormuş bu şirkette, sormuşlar gelirin ne diye, gelirim yok demiş, Eh der, burası Türkiye…

9- İstanbul Film festivalinden dün bahsetmiştim, bakanlık açıklama yapmış sansür falan yok, tescil belgesi yok diye ama yine de ikna edememiş. Kimsenin umursamayacağı bir filmi, en merak edilen film haline getirdi ya Hükümet, tebrik ederim, yarın bir gün her yerde BAKUR filmi aranacak, sorulacak…. Olan Festivale ve bu festivale emek veren insanlara ve Türkiye’nin sinemaya bakış açısına oldu, YAZIK …

10- Sayın Başbakanın sözlerini biraz dinlendim de, Sayın Cumhurbaşkanını örnek alıyor, herkese sataşıyor, kimine HAİN diyor, kimini DÜŞMAN ilan ediyor, kimini kan üzerinden oy toplamayla suçluyor… Hadi bunlara sözüm yokta, şu dediğine ne demeli ” AKP ye kurulan tuzaklara PAPA da katıldı, haksız suçlamalar ile Türkiye’yi mahkum etmeyi planlıyorlar. “… Allah aşkına bunu Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı der mi ya? Sokaktaki çocuklara söyleseniz gülerler böyle bir yoruma ….

11- Sayın Cumhurbaşkanı hız kesmiyor, hala bayan Symes’e çok kızgın, TÜSİAD Başkanının açıklarını bulması için emir veriyor resmen ve diyor ki ” TÜSİAD Başkanının geçmişte Türkiye’ye ne bedeller ödettiğini gayet iyi bilen birisiyim, onu değerli arkadaşlarımın inceleyip ortaya çıkarması mümkündür. Sorumluluğun bilinciyle hareket etmeyen, bunun da hesabını verir. ” … Tehdite bakar mısınız?

***
Gördüğünüz gibi, hani arasından İYİ haber çıkartacak bir ortam var mı..

Son olarak şu Reza Zarrab ve Beşiktaş olayına değineceğim.

Bir kere şu konuda anlaşalım, bu milletin gönlünde taht kuran Beşiktaş futbol takımı değil, Beşiktaş’ın taraftarlarının kurduğu ÇARŞI grubudur. ÇARŞI yı çok sevdiğimiz için Beşiktaş’ı da daha bir farklı sevdik.

O Çarşı grubu ki yargılanmaktadır, liderleri göz altına alınmaktadır, bildiğim kadarıyla Beşiktaş kulübünde bu konuda yargılanan yoktur.

Beşiktaş Kulübü Çarşı’ya ne kadar sahip çıkmıştır bilemeyeceğim ama bu HALK onlara sahip çıkmıştır, çünkü ÇARŞI futbol ötesi, tüm Sosyal Olaylarda öne çıkan bir kuruluştur. ÇARŞI her şeye KARŞI sloganı BOŞ bir slogan değildir.

Bir Galatasaray’lı olarak takımım tamamen siyasi düşünerek Saraya çıkartılmıştır, o gün tepkimi koyarak takımımı çok sevdiğimi ve bu yönetimi asla affetmeyeceğimi ve istifa edene kadar Galatasaray ile ilgili bir şey paylaşmayacağımı söyledim. Bu benim kişisel kararımdı.

Bu değerlendirmeyi de Beşiktaş ve Beşiktaş’lıların kendilerinin yapması lazım.

Adı bu kadar yolsuzluğa karışmış, tapelerde konuşmaları dinlenmiş, verdiği rüşvetler, gömlek içinde Eurolar, Egemen Bağışa gönderilenler, önüne yatan bakanlar, orospuya verilen bahşişler ve ne olduğu, nereden olduğu bilinmeyen bir SERVET içinde yaşayan birisinin 1 MİLYON TL verip Loca alması ve Beşiktaş başkanı ile kol kola gezip, yemek yemesi bana göre hoş olmamıştır…..

Ama dediğim gibi değerlendirmesi bana düşmez, ben sadece HOŞ OLMADI demekle yetineceğim …

***
Perşembe’yi bulduk, Cuma yakındır, hepinize çok güzel, güneşli ve keyifli bir gün dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN