Menu

Datça ve Çevresi …

Kısa bir Datça özeti …..

Dalaman’dan sonra Datça’ya kadar girip görebileceğiniz o kadar çok yer var ki, kesinlikle bir yere mahkum olmayın, bütçeniz elveriyorsa bir araba kiralayın ve gezin…

İnanılmaz bir DOĞA göreceksiniz, denizin mavisine, göllerin yeşiline hayran kalacaksınız.

Dalaman Datça arası 2 3 saat sürüyor ama Akyaka vadisi ile başlayan, Marmaris, Köyceğiz, Dalyan, Gökova ile devam eden, harika koylara sahip bir Doğa sizi bekliyor olacak.

Yollar virajlı tamam ama güzel, hani neredeyse kötü, asfalt olmayan yol yok. Datça’nın bir tarafı Ege denizi, bir tarafı Akdeniz. her bir koyu birbirinden güzel, tarih deseniz bolca var.

Fotoğrafları paylaştım ki bunlar kısıtlı bir zamanda yapılmış bir geziden kareler, biraz daha zaman olsa çok daha fazla yer görebilme ve paylaşabilme şansımız olurdu.

Ben hani Datça’ya mutlaka gidin demiyorum ama o bölgeyi mutlaka gezin diyorum, nerede kalırsınız onu bilemem ve işin kötüsü tavsiye de edemiyorum, çünkü her bir bölge kendi içinde çok güzel.

Tavsiyem denemediyseniz mutlaka DALYAN’ı deneyin, bir kaç gün kalın, Istuzu Plajıan gidin, denize girin, akşama dönün müthiş bir eğlence yaşayın, inanın bana Marmaris’ten falan çok daha fazla keyif alırsınız, Dalyan’ın enerjisi çok yüksektir.

Ya da gidin Selimiye, Bozburun bölgesinde kalın, sessiz, sakin, bir doğa harikasını yaşayın.

Ama ne yaparsanız yapın, 1 haftanızı aynı otelde, aynı odada ve aynı denize girerek etrafınızı gezmeden gelmeyin derim.

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN