Menu

Baba olmak …

Bir erkek olarak dünyadaki en güzel şeylerden birisi sanırım BABA olmak…

Elinize tutuşturulan 3,5 – 4 kg lık, ağlayan, minnacık bir bebek.

Ve sonrasında başlayan serüven, her gün büyüyen, her gün gelişen, sevinçle güldüğünde, eğlendiğinde sizin de mutlu olduğunuz, ağladığında, hastalandığında elinizin ayağınızın tutmadığı bir can.

Yaşamınızda sevgisiyle birden bire eşinizi bile kıskandırabilecek bir varlık.

Hayatınızda her şeyinizi ona göre ayarladığınız, daha bir yaşına gelmeden onun geleceğini planlayarak başladığınız bir yaşama başlangıç.

Ne yaparsak yapalım, hepimiz biliyoruz ki, bizler çocuklarımız için yapıyoruz, onların geleceğini, sağlığını garanti altına alma telaşemiz var.

Kendimizin çektiği sıkıntıları, onların çekmemesi için çabalıyoruz, belki babamızla sorunlar yaşadık, veya yaşıyoruz, aman onlar bu sorunları yaşamasın diye uğraşıyoruz.

Ve büyüdükleri her anı birlikte yaşıyoruz onlar ile, belki evliliklerimiz bitiyor ama ÇOCUKLARIMIZ ile ilişkilerimiz bitmiyor, onlar biz ölene kadar bizimleler, onlar bizim için hiç büyümüyor, hala o kucağımızda bebekler, hala onların bize gereksinim duyduğunu düşünüyoruz, kaç yaşına gelirse gelsinler.

Her BABA çocuğunun güzel bir meslek sahibi olmasını arzu eder, bu konuda başarılı olmasını gönülden arzu eder. Bazen bir iş yetmez, iki işte çalışır, yeter ki çocukları rahat bir yaşam yaşasın, okusun, ileride rahat bir yaşam sürsün ister.

Ben bu yazıyı 6 Kasım’da yazıyorum, yarın yani 7 Kasım oğlumun doğum günü, yani bir kaç saat sonra. Hazar 1988 doğumlu, yani Hazar bugün 25 yaşını bitirip 26 yaşına girecek, benim evlendiğim yaşa …

Çok başarılı bir eğitim hayatı geçirdi, oğlumla bu konuda GURUR duyuyorum, kendince çok güzel bir SOSYAL çevre edindi, yaşamına baktığımda MUTLU olduğunu görüyorum, bu da beni çok mutlu ediyor.

Hazar’ın bugün yaşamının mutlu geçmesinde tabi ki Annesinin de büyük katkısı var, Hülya’ya da buradan çok teşekkür ediyorum, Hazar için her zaman mükemmel bir ANNE oldu, her zaman onun yanında oldu.

Özetle, artık bir delikanlı değil de, 25 yaşına gelmiş bir GENÇ ADAMIN babasıyım, daha fazla duygusallaşmadan DOĞUM GÜNÜNÜ kutlayayım canım oğlumun, doğduğu günden bugüne kadar bizi hiç üzmeyen, güler yüzlü canım oğlumun bugünden sonra da ŞANSI yanında olsun.

Mutlu bir yaşamın olsun oğlum, yaşadığın her şeyden keyif al, seni çok seviyorum, iyi ki benim oğlumsun, iyi ki varsın ….

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN