Menu

” BABA ” lık da yapan ” ANNE ” ler….

Buradan bir kutlama da KADINLARA yapacağım.

Ne alaka diyebilirsiniz, Babalar Gününde kadınlara ne kutlaması !!!

Ben 2000 senesinde boşandım, boşandıktan sonra – boşanmış arkadaşlarım çok iyi bilir – farklı bir dünyaya adım atıyorsunuz, o zamandan sonra tanıştığınız kitle biraz daha ” Boşanmışlar ” kitlesi oluyor, kadını da var, erkeği de.

Hele, hele bu ” Boşanmışlar ” kitlesinin bir de çocuğu veya çocukları varsa, durum biraz daha zorlaşıyor.

Çünkü genelde ANNELERde kalan çocuklara, BABALIĞI o kadınlar yapmaya çalışıyor. Bir çok BABA, yeni yaşamına ayak uydurmaya çalışırken, çocuğunu hafta sonları görebiliyor.

Hatta bazıları o yeni yaşama o kadar iyi adapte oluyor ki, çocuklarını unutabiliyor. üstüne üstlük bir de tekrar evlenenler, yeni evliliklerinde tekrar çocuk sahibi olanlar, onlar da benzer sıkıntıları yaşayabiliyor.

Sakın yanlış anlama olmasın, burada ayrılan, boşanan, yeniden evlenen arkadaşlarımı kadın olsun veya erkek olsun yermiyorum. Bu yaşamı seçip çok mutlu olup, çocuklarını ASLA ihmal etmeyen, o çocuklarını yeni ailelerinin içine sokan milyonlarca BABA var.

Sadece demek istediğim, bahsettiğim hususu yaşayan KADINLARIN az olmadığı ve o kadınların da çocuklarını yetiştirirken hem ANNE, hem BABA görevini üstlenmeleri.

Böyle yaşayan kadın arkadaşlarımın, ANNELERİN yani, BABALAR Günü kutlu olsun diyorum, müthiş zor bir iş yapıyorlar, kadınlıklarının, anneliklerinin yanında bir de BABA unsurunu çocuklarına yaşatmaya çalışıyorlar.

Allah yardımcıları olsun …

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN