Menu

Yeni yıl yazısı … 31 Aralık 2015

Günaydın Arkadaşlarıma,

Yılın son günü, bu geceye 2015 olarak girip, 2016 olarak çıkacağız ve yarın yeni bir yılın ilk gününe başlayacağız.

Bir çok şey yazılabilir 2015 yılı için, hani bardağın neresinden baktığınız, yaşama bakış açınız, ekonomik durumunuz, hissel durumunuz, aile durumunuz, iş durumunuz, tuttuğunuz takım, oy verdiğiniz parti….

Yani kısacası siz bugün kendinizi nasıl hissediyorsanız 2015 sizin için öyle geçmiştir.

Bu sene evlenen için, çocuk doğuran için, çok güzel bir iş bulan ve çalışan için muhtemelen güzel anımsanacak bir yıl olacaktır.

Bu sene anne, baba, çocuklarını kaybetmiş, işini kaybetmiş, mutsuzluklarla boğuşmuş kişiler içinde güzel anımsanmayacak bir yıl olacaktır.

O yüzden hepimizin bütün görüşlere ve mesajlara SAYGI göstermesi gerekir diye düşünüyorum. Tabi ki her iki kesimde olan insanların mesajları aynı olamayacaktır.

Genele bakacak olursak Türkiye’nin %50 si siyasi anlamda mutlu bir yıl geçirmiştir. İstedikleri ve oy verdikleri parti ezici, bir şekilde Hükümettedir, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık gibi koltuklarda kendi düşüncelerindeki insanlar oturmaktadır ve görünen o ki bu bir süre daha devam edecektir.

Ben de tüm arkadaşlarım gibi 2015 yılını kendi açımdan özetleyecek olursam, ACI ve SIKINTILI bir sene geçirdik diye düşünüyorum.

Hepimizin yaşamı farklı belki ama ortak olduğumuz nokta Vatanımız, yaşadığımız toprak ve maalesef son 2 3 senede duran PKK terörü, uygulanan yanlış politikalar ile azmış ve bugün yüzlerce şehit vermiş durumdayız, sivil halk ve çocuk ölümleri tavan yapmış. Özgürlükler kısıtlanmış, ekonomi kötüye gitmiş, Dış siyasette tamamen yalnız kalmış bir ülke haline geldik.

Ülkem açısından 2015 senesini ben bir KAYIP yıl olarak görüyorum.

Onun dışında, bir kez daha söylemek istiyorum ki Yüce Atatürk öyle bir Cumhuriyet kurmuş ki, bu kadar başarısızlığa, hainliğe, her türlü demokrasi ve özgürlüğe indirilen darbelere rağmen hala YIKILMADAN ve bir avuçta olsa hala onun görüş ve düşüncelerini savunan bir HALKA sahip, azınlıkta bile kalsa, hala onun esreleri ile ayakta durabiliyor.

Bir başka ülkede şu 10 senede yaşanılan olaylar yaşansa, bir Siyasi Lider çıkıp 3 kere ALDATMIŞLAR BENİ dese, o halk onları bir gün orada tutmaz, muhalefet alaşağı eder ama burada olmuyor işte.

Neyse…

Dediğim gibi herkes kendi açısından bakıp eski yılı değerlendirecek, ben de kendimi kaptırdım gidiyorum, daha fazla sizi sıkmaya gerek yok.

Gelelim yeni yıla …

Yeni yıl hepimiz için ortak mesajlar içerecek mutlaka, öncelikle de ARTIK DAHA FAZLA KAN dökülmesin diyorum. Çocuklar ölmesin, Sivil Halk ölmesin, Askerimiz, Polisimiz ölmesin.

AKP bunu önlesin, yemin ediyorum oyumu AKP’ye vereceğim, hiç bir şey bu çocukların, askerlerin ölümünden daha üzücü olamaz. Bu savaş silahla bitmez, o yüzden 2016 yılından BARIŞ istiyorum ben sadece.

Gerisini zaten biz hallederiz, yeter ki BARIŞ olsun, 2016 bize BARIŞI getirsin, insanlarımız BARIŞ içinde yaşasın, o BARIŞIN güzelliği her alana yayılır.

Şahsi olarak ta, sevdiğim insanlarımızın sağlıklı ve sıhhatli bir yıl geçirmesini istiyorum: SAĞLIK’tan önemli b,r şey yok, sağlıklı olalım gerisini biz hallederiz.

Kısacası arkadaşlarım ben 2016’dan iki şey istiyorum..

Birisi ülkeme BARIŞ, ikincisi de sevdiklerime SAĞLIK…

Tüm arkadaşlarımın yeni yılını kutlarım, her şey gönlünüzce olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN