Menu

UMUT’lu bir yazı ..

Bugün AKP’nin 320 milletvekili var.

Biz bunların içinden en hasından saysanız bir 50 60 tanesini biliriz, medyaya yansıyanlar genelde onlar olur. Yani nereden baksanız kendileri söylemese 200 250 tane milletvekilinin adını bile bilmeyiz, tanımayız.

Bütün AKP’yi yolsuzlukla, para yemekle, rant sağlamakla suçlarsak büyük bir hata yaparız diye düşünüyorum.

Bugün yapılanlara PARTİ disiplini ve bir EMİR – KUL bakış açısı ile oy veriyorlar, belki inanmadıkları şeylere oy veriyorlar.

Ama bunlar da İNSAN, senin benim gibi haberleri izliyorlar, yemek yiyorlar, konuşuyorlar, aileleri var, mutlaka bunları tartışıyorlar.

Belli bir kesimin servetine servet katmalarına, bahsedilen milyon dolarlar, eurolardan, saatlerden, ayakkabı kutularından hiç mi etkilenmiyorlar?

Hiç mi yahu bunların hepsi Dünyanın malını götürüyor, bense bir tek milletvekili maaşı ile geçiniyorum, bir de bunları aklıyorum diye düşünmüyorlar acaba? Hiç mi canları çekmiyor, ben de bir kaç milyon dolar götüreyim bu arada diye?

Hepsi birden mi bu kadar KÖR oldu? Yoksa milletvekillerinin hepsinin böyle bir gelir elde edeceği bağlantıları mı var?

Bir kez olsa içlerinden de olsa Türkiye batağa doğru gidiyor, biz de buna destek veriyoruz, BİR veya BİRKAÇ kişiyi kurtarmak için kendimizi, ülkemizi tehlikeye atıyoruz, bir gün bunların hesabını bizden sorarlar diye düşünen, bunu kendi vicdanına soran kimse yok mu?

Bu kadar mı önemli O ne derse ONU yapmak? O ne derse körü körüne ONU savunmak?

O dediğiniz bir İNSAN, sonuçta sizin oraya getirdiğiniz ve İSTERSENİZ bir günde sizin oradan alabileceğiniz bir İNSAN sadece.

Türkiye’yi bu kadar bölmeye, bu kadar parçalamaya, bu kadar ayrıştırmaya vicdanları nasıl el veriyor, yarın bir gün mutlaka bu İKTİDAR değişecek, o zaman geldiğinde ne diyecekler? Pişman olmayacaklar mı?

Bunları yazıyorum da, kendi yazdıklarıma kendim de inanmıyorum ya o da işin bir başka yönü.

DEMİR LADY’yi anımsıyorum hep, BİR GÜN içinde çok GÜÇLÜ girdiği bir toplantıdan sonra o odada TEK BAŞINA kalıverdi.

Toplantıya girdiğinde İngiltere’nin en GÜÇLÜ kişisiydi, toplantı bittiğinde TEK BAŞINA kalan bir siyasetçi oldu.

Ne oldu peki?

Kendi yakınındakiler onun o kontrol edilemeyen GÜÇ açlığı karşısında ülkenin zarar gördüğünü görüp, Muhalefet ile konuştular, anlaştılar ve DEMİR LADY bir günde, bir kaç saatte YOK OLDU.

Bizde olur mu böyle bir şey, OLMAZ belki ama bir UMUT işte ….

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN