Menu

Sen çok GÜÇLÜSÜN !!!

Bazen KADINLARA çok büyük bir sorumluluk yüklüyoruz.
 
ÇOK GÜÇLÜSÜN sorumluluğundan bahsediyorum.
 
Özelikle çalışan kadınlar gerçekten güçlü olmak zorunda, çünkü Türkiye gibi ERKEK egemen bir toplumda KADIN istediği işi, istediği maaşı, istediği sosyal hakları yeterince alamıyor.
 
Dolayısıyla bunlar ile mücadele etmek zorunda kalıyor ve bu mücadelede de gerçekten GÜÇLÜ olması gerekiyor.
 
Evli veya boşanmış kadınlar için iş dünyası o kadar da pespembe geçmiyor. tacizinden Mobbingine kadar yaşamadıkları şey kalmıyor. Bunun için de ayrıca güçlü olmaları gerekiyor.
 
Boşanan ve çocukları olan ve de özellikle çocukları kendisiyle yaşayan kadınların ekstra bir de BABA rolü var ki bu da Güç gerektiriyor, kimi zaman Anne gibi sevecen davranması gerekirken, kimi zamanda BABA gibi disiplinli davranması gerekiyor, bu da Güçlü olmalarını gerektiriyor.
 
Bu kadın hem ANNE, hem BABA, hem ÇALIŞAN ise zaten yeteri kadar GÜÇLÜ olmak durumunda kalıyor.
 
Peki ya HUZUR, ya SEVGİ, ya ŞEFKAT ….
 
Güçlü olmak demek, bunlardan uzaklaşmak demek değil ki? Bunları yaşayabileceği birisine ihtiyacı var, kadınsal, hormonsal, fizyolijk, biyolojik ihtiyaçları var..
 
O da anlaşılmak, şımarmak, bazen saçmalamak istiyor, arkasını düşünmeden davranmak istiyor, bunu da yapabileceği yer ne Çocuğunun yanı, ne İş arkadaşlarının yanı, ne Müşterilerinin yanı …
 
Bunu yapabileceği yer sadece SEVDİĞİNİN yanında olduğu anlar…
 
İşte o anlarda da biz ona SEN GÜÇLÜSÜN, sana bir şey olmaz gözüyle baktığımızda, yıkım maalesef gerçekleşiyor.
 
Bu yazıyı neden yazdım, hem bir arkadaşımla sohbetimizde bunu tartıştık, hem de eklediğim fotoğrafı gördüm bir kaç dakika önce….
 
İkisi üst üste gelince yazayım dedim, umarım beğenirsiniz. Tabi ki benimle aynı fikirde olmayabilirsiniz, sizin de fikirleriniz varsa memnuniyetle dinlerim …..
 
Sevgilerimle

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN