Menu

Günün Yorumu : Bu soruyu kim soracak?

Birisinin, birilerinin şu soruyu sorması lazım.

7 Haziran’a kadar bir kaç yıldır HİÇ Şehit vermezken, 7 Haziran’dan sonra bugüne kadar 70 den fazla şehit vermenin nedeni kimdir, nedir?

AKP tek başına iktidar olmadığı için mi oluyor bu olaylar?

Yoksa seçim öncesine kadar konuşulan, anlaşılan ama seçimden bir kaç ay önce birden bire Sayın Cumhurbaşkanının şimdi BUZDOLABINA koyduğu ÇÖZÜM SÜRECİ konusunun çıkmaz girmesiyle mi?

Bugün HDP’yi yerebiliriz, eleştirebiliriz, cidden bazı milletvekilleri insanın kanını donduracak açıklamalar yapıyorlar, sırtlarını PKKya dayamaktan onur duyduklarını falan dile getiriyorlar, TAMAM da …

Düne kadar yan yana gelip, DEVLETİN Başbakan yardımcıları ile poz veren, toplantı yapan, sekreterya kararına kadar OLUR diyenler kimdi?

HDP’nin bir çok milletvekili yeni girmedi ki MECLİSE, bir çoğu zaten Mecliste vardı. Devlet HDP ile karşılıklı onlarca toplantı yapmadı mı?

O HDP milletvekillerinin teröristbaşı ile İmralı’da çekilen fotoğrafları medyaya servis edilmedi mi?

Aynı karede yer alan milletvekilleri ile Dolmabahçe’de deklarasyon yayınlanıp el sıkışılmadı mı?

UNUTTUK MU BU KARELERİ?

Şimdi çıkmış herkes PKK, HDP, şu bu diyor….

Bu kişileri DEVLET senelerdir MUHATAP almadı mı? Kim di bu insanları karşısına alıp konuşan, anlaşan ve bu konuşmaları ile ANALARIN GÖZ YAŞINI ORTADAN KALDIRDIK diye bu milletten OY İSTEYENLER?

Şimdi evlat acısı çeken, şehit ailelerinin yanlarına gidip, gerekirse onlarca ŞEHİT daha veririz diyenlere bakın.

OY uğruna bu gençleri o ateşe atan insanlara bakın.

Kendisi iktidar olamadığı için bu ülkeyi ateşe atanların KİM olduklarına iyi bakın.

30 yıldır bitmeyen ve bitecek gibi durmayan bu savaşa daha kaç tane ŞEHİT vereceğiz? Kaç aile oğlunu bu uğurda şehit verecek? Ne zaman bitecek bu?

Sayın Cumhurbaşkanı için kolay ” Devam edecek, rehavet yok ” diyor, iyi de Sayın Cumhurbaşkanım, NE İÇİN SAVAŞIYOR bu ÇOCUKLAR? Amaç ne? PKK’yı mı bitirmek? Siz inanıyor musunuz bu tip gerillayı düzenli ordu ile yenmeye? Onlar her gün o mağaralarda yaşıyor, günlerce silah eğitimi alıyorlar.

Bizim Askerlerimiz ise 18 aylık askerlik yapan, hayatında daha önce silah taşımamış, ateş etmemiş askerler, acemiler.

Bu PKK olayı sadece terör olayı değil ki, arkasında bir sürü devlet, yardım, siyaset var.

Bunu siz isterseniz 24 saat savaşın, bitiremezsiniz, bitiremeyeceksiniz, olan TÜRK halkına, ocağı sönen gencecik askerlerimize olacak.

2 yıldır Analar Ağlamıyor artık diye OY aldınız bu milletten, şimdi Anlar da ağlıyor, Vatan da ağlıyor, bu sefer de KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ diye oy istiyorsunuz.

Ne olur artık karar verin…

DAHA ne kadara ŞEHİT vermemiz gerekiyor sizin BUZDOLABINDAN barışı tekrar sağlamanız için ?

Bu ülke biliyor ki, YARIN erken seçimde tek başınıza iktidara geldiğinizde yapacağınız ilk iş, YİNE anaların ağlamasını engellemek olacak, tekrar bunlar ile görüşenler ŞEREFSİZDİR diyecek ama görüşeceksiniz.

Eğer bunu BUGÜN yapmıyorsanız ve seçim yatırımı olarak yapıyorsanız, belki bizim gücümüz yetmeyecek ama ŞEHİTLERİMİZ o zaman bizim suçumuz neydi, biz neden ŞEHİT olduk diye size soracaklar …

Saygılarımla

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN