Menu

Günün Yorumu … 12 Mart 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Eskiden gazeteleri okur, sizlere kısa bir özet çıkartırdım, artık eskisi kadar yapmıyorum farkındaysanız, çünkü inanın kötü haberler yazmaktan bıktım.
 
Gündem hem çok yoğun, hem çok kısır. Sayın Cumhurbaşkanı her zaman yaptığını yapıyor, konuyu diline doladı ve o konuda göreceksiniz mutlaka bir şeyler yapacak, yatıyor, kalkıyor aynı konuyu sürekli gündeme getiriyor.
 
Bir ülkenin en üst seviyesindeki bir insan, tarafsızlık yemini etmiş bir insan, kendi ülkesindeki HUKUKTA en yüksek merci için bu kadar kötü, saygısız konuşursa biz ne yapalım arkadaş? Biz kime güvenelim?
 
Komşularımızı ve diğer ülkeleri düşünün, bu ülkelerin başında olan insanları. Bütün Dünya Liderlerini düşünün…
 
Bu insanlar Dünyada olan biteni yakından takip ediyorlar, her ülkedeki siyasal gelişmeleri takip ediyorlar, sizce bir ülkenin Cumhurbaşkanı HUKUK için böyle konuşursa, bu insanlar ne düşünür Türkiye hakkında?
 
Hani güçlü devlet olacaktık, hani örnek devlet olacaktık?
 
Gücümüzü böyle mi gösteriyoruz? Böyle mi kıskanılacak bir lider oluyoruz? Böyle mi yükselen, çağdaş bir ülke konumuna geliyoruz?
 
Her gün KAN davası gibi gittiği her yerde söyledikleri bu ülkenin %50 sini, atların üstüne binip, ellerine Türk Bayrağı alıp Moskova’ya yürümeyi seçenleri, kefenleri ile poz verenleri memnun edebilir.
 
Ya da 21. Yüzyılda hala Osmanlı hayalleri kuran, Haremlere özenen, aklını kadınlar ile bozmuş sapık düşünceli bir sürü kendini DİNİ lider gören insanları mutlu edebilir.
 
Ama bir avuç aydın ve olaylara objektif bakabilen, yurt içi ve dışı siyaseti biraz takip edebilenler için Türkiye her geçen gün KARANLIĞA ve YALNIZLIĞA gömülüyor.
 
İki gazeteciyi hapse tıktırtmak için her gün ama her gün Televizyonlarda konuşmak nedir arkadaş? Nasıl bir nefret, nasıl bir kişisel kindir….
 
Sonra yabancılar Türkiye’den çekiliyor, yabancılar yatırım yapmıyor, turist gelmiyor, kaçıyor, esnaf zor durumda diyoruz…
 
Siz olsanız en tepesinde bu kadar nefret söylemi ile konuşan, herkes ama herkes ile kavgalı, kimseyi beğenmeyen, kimse ile diyaloğa dahi ihtiyaç duymayan, okumayan, sanatı sevmeyen birisinin olduğu bir ülkeye gitmek ister miydiniz, yatırım yapmak ister miydiniz?
 
Kendi %50 si onu DÜNYA ile kavga ediyor diye kutsuyor, artık zihniyet bu….
 
AB ye, ABD ye, BM ye, UEFA ya, Millet Meclisine, Milletvekillerine, Polislere, Hakimlere, Savcılara, Özgür gazetecilere, Akademisyenlere, Medya ya, hatta beraber yola çıktığı ama şimdi biraz eleştiren kendi kadim dostlarına…
 
Herkese ama herkese bir sözü var …
 
Ne diyeyim …
 
Yetmez ama devam etsin …. Bir gün bunlar değişecek, o güne kadar bugüne kadar nasıl sabırla beklediysek, beklemeye devam edeceğiz…
 
Gününüz aydın, Cumartesi’niz keyifli olsun.
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN