Menu

Gündem … 5 Eylül 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Düzenli gazete okuyan..
Düzenli Haberleri medyadan dinleyen veya seyreden..
Düzenli Sosyal medyadan haberleri takip eden ..
 
her kim varsa ..
 
Bugünlerde bence sıkıntıda çünkü HABER niteliği taşıyan, gündem oluşturabilecek tek bir haber yok …
 
Terör aynen devam ediyor ve bizler bu TERÖR yok, şehit vermiyormuş gibi, tamamen görmezden gelerek -ki burada kendimi de bunun dışında tutmuyorum.
 
Turizm belki de son senelerin en kötü mevsimini yaşadı ama biz sanki böyle bir olay yaşanmadı, her taraf turist dolu gibi yaşamaya devam ediyoruz.
 
Ekonomi ne oldu, kimsenin haberi yok, çünkü ekonomi ile ilgili iniş mi var, çıkış mı var, haber olarak artık bir çoğumuz ilgilenmiyoruz.
 
Okullar açılacak, yeni eğitim sistemi ne, ne değişiklikler var, tam 30.000 öğretmen / müdür açığa alındır veya görevden uzaklaştılırdı, bunların yerine kim geliyor, öğretmen açığımız var mı yok mu onu da bilmiyoruz.
 
Siyaset tamamen durmuş durumda, varsa yoksa DARBE ve darbe sonrası, aradan 2 aya yakın zaman geçti ama MEDYA hala bu haberler ile besleniyor.
 
Savaşta ne durumdayız, ayaklarında terlikler ile savaşın ÖSO’yu görüyorum da, nasıl bir savaş ki bu tek kurşun atmadan boyna ilerliyoruz, sağa sola. Ha kurşun atılmasını istediğimden değil, bu durumdan çok memnunum, o ayrı.
 
Amerika’yı hala bir yere koyamadık, bizim arkadamızda mı, yoksa hakikaten ARKAMIZDA mı? Yandaşlara bakınca dün Amerika her şeyin arkasındaydı, bugün Amerika yine stratejik büyük ortak.
 
Yani kısaca arkadaşlarım,
 
Tamamen kendi içimize gömüldük, hiç bir şeyle ilgilenmiyoruz, bunu sağlamak içinde MEDYA elinden geleni yaptı, yapıyor ve yapacak …
 
Umursamazlık, Belirsizlik, Kanıksama, Kabullenme derken..
 
Yaşamaya devam ediyoruz..
 
Ne zamana kadar mı?
 
Kimin umurunda ki?
 
Çok güzel bir hafta olsun….
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN