Menu

Gündem … 4 Aralık 2015

Günün Getirdikleri biraz artarak devam ederken, sizler de onlara bakarken ben de günlük haberleri yazmaya başlayayım.

Özgecan’ın katillerine ağırlaştırılmış müebbet verilince Türkiye ayağa kalktı. Hak ettikleri cezayı Adalet verdi ama o kadar Adaletten yana dertliyiz ki, normal olan cezayı verince herkes çok sevindi.

Çünkü uzun bir süre sonra ilk defa İYİ hal, şu bu gibi absürd indirimlerin hiç birisi yapılmadı. Yani olması gereken oldu.

***
Her olayda olduğu gibi bu olayda da Türkiye fikirsel olarak paramparça.

1- Rusya’nın ve Putin’in yaptıklarını yüzde yüz destekleyenler var. Neredeyse Putin Ana Muhalefet görevi yapıyor diyenler.
2- Rusya ve Putin’in yaptıklarını destekleyip ama abartmasa iyi olur diyenler.
3- Rusya ve Putin’in yaptıklarını başta doğru bulup ama artık abarttı, bir son versin diyenler.
4- Rusya ve Putin’in yaptıklarını doğru bulmayanlar.

Herkeste inanılmaz bir siyaset bilgisi, neredeyse Rusya ile Türkiye arasındaki tüm siyasi, ekonomik, diplomatik olayları 24 saat takip eden bir kitle haline gelmişiz de haberimiz yokmuş.

Nereye doğru gidiyor peki?

Bence gitgide çirkinleşiyor, artık olay siyasetten çıktı. Putin yüklendikçe yükleniyor. Esad gibi o da, Türkiye Halkıyla sorunumuz yok diyor, sorunumuz bizi bu noktaya sokan Siyasetçiler ile.

Şimdi burada durup şuna bakmamız lazım. Biz Suriye’de ne yaptık, ne yapıyoruz. ESAD gitsin diye kurduk stratejimizi. Şimdi kendinizi Suriye’de Esad’ı destekleyen halkın yerine koyun. Türkiye’nin başındaki kişiler, destekledikleri kişi gitsin diyen bir Türkiye görüyorlar.

İşte Putin’de aynısını şimdi bize yapıyor.

Haklı mı , haksız mı?

Benim görüşüm; Bu iş bir yerde durmalı, daha fazla zarar vermeden durmalı. Burası bizim ülkemiz, biz beceriksiz, unutkan, okumayan, gündemi takip etmeyen, siyaseti ve demokrasiyi etkili kullanamayan bir milletiz bu doğru.

Ama Rusya’da Demokrasinin beşiği değil. hele Putin hiç değil. Biz kendi demokrasimizin yağında kavruluruz. Sayın Erdoğan’ı cezalandırmak Putin’in işi olmamalı, buna kalkışmamalı. Çünkü ona ceza uygularken batan TÜRKİYE.

Batan bizim ekonomimiz, bizim paramız. Sayın Erdoğan yarın siyaseti bıraktım dese, bizim toparlanmamız aylar sürer. O yüzden bu iş bir yerde durmalı artık. Bu gerilim hiç kimseye yaramıyor.

***
” Birbirinizi ne kadar severseniz sevin, geçmişte ne kadar beraber olursanız olun, zaman zaman sıkıntılar olabilir, o yüzden ÇİFT BAŞLILIĞI ortadan kaldırmak lazım. ”

Sayın Cumhurbaşkanı böyle dedi.

Yani, beni BAŞKAN yapın, kurtulun şu çift başlılıktan dedi. Hatta ileride birileri sıkıntı yaratmasın diye uyarısını da yaptı.

Türkiye yangın yerine dönmüş, İş Adamları reformalra bekliyor, enflasyon, işssizlik yükselmiş, PKK her gün teröre devam ediyor. Gazeteciler hapiste, Askerler tutuklanıyor yine…

Ama onun derdi BAŞKANLIK hala ….

Bu nasıl bir ihtirastır, bu nasıl bir siyasi egodur, bu nasıl bir Güç açlığıdır anlamak mümkün değil cidden.

***
Gollum – Erdoğan mahkemesi Yurt Dışına taştı..

Filmin başrolünde oynayan meşhur Hobbit – Elijah Wood açıklama yapmış.

” Karakter iyi ya da kötü, ne olursa olsun. Bilgin Çiftçi’nin Erdoğan’ı Gollum’a beznetmesi nedeniyle hapis cezasıyla karşı karşıya kalması korkunç. ” demiş.

Biz bundan korkunçlarını her gün yaşıyoruz sevgili Hobbit.

Bunlar ne ki ….

***
Amerika’daki katliamı okudunuz mu?

İnanılacak bir olay değil, gerçi Amerika’da seneden sekzi on tane böyle olay oluyor.

Adam ve eşi partide bir tartışma yaşıyor, vay sen misin tartışan, eve gidip silahları donanıp gelip eşiyle beraber partideki 14 kişiyi öldürüyorlar, sonra da polis ile girdikleri çatışmada öldürülüyorlar.

Film gibi …..

***
Kar başladı…

Doğu buz kesti, Ankara ve Bolu karlı…

Henüz İstanbul’a kar düşmedi ama kar soğuğu var cidden, hele dün inanılmaz soğuktu.

Tabi kar ve soğuk deyince, akla hemen Doğal Gaz ve ısınma geliyor, eh Rusya ile aramız da bozuk ya, ya keserse deyip başlıyoruz sonu gelmeyen sohbetlere ve sohbeti bitiren TEZEK oluyor.

Tezek sanırım bir süre daha konumu zolmaya devam edecek, ta ki Rusya ile aramız düzelene kadar.

***
NATO geliyor diye neredeyse zil takıp oynayacak insanlar var.

Arkadaş, NATO geliyor da, kim geliyor…

Almanya geliyor, Fransa geliyor, İngiltere geliyor, Amerika zaten burada.

Neyi istiyorlar bizden, İncirlik Hava üssünü.

Peki Atatürk bu ülkeyi kimlerden kurtardı, bir düşünün bakalım. Yani Atatürk 19 Mayıs 1919 da Samsun’a ayak bastığında bu ülkede kimler vardı.

Fransa, İngiltere, İtalya …. Bunlar paylaşmıştı Türkiye’yi…

Şimdi NATO bizi savunacak diye Rusya’ya karşı Vatanımızı açıyoruz bu ülkelere. Onlar da taleplerini iletiyor. Ben burayı istiyorum, bu kadar uçak koyacağım, ben bu bölgeyi istiyorum oraya füze kuracağım.

Ben bunu hiç doğru bulmuyorum, ortada bir savaş mı var ki bu ülkeler buraya askeri yığınak yapıyor?

Daha dün Suriye olayları o kadar sıcakken, Patriotlarını çeken ülkeler, şimdi çok daha fazlasını tekrar konuşlandırma yolunda …

***
Bugünlükte bu kadar….

Benim yoğun seyahatlerim tekrar başlıyor, Allah kısmet ederse Pazartesi sabahından itibaren bir hafta Amerika’dayım. Yani bir hafta rahatsınız, Günün getirdikleri olmayacak. 15 Aralık’tan itibaren kaldığımız yerden devam ederiz.

Hayırlı bir Cuma günü olsun, siyasetçiler gider, ÜLKE kalır, o yüzden biz ÜLKEMİZE sahip çıkalım.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN