Menu

Gündem … 23 Şubat 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Adetten olmuş Günaydın artık, yoksa Günümüzün aydın falan olması artık neredeyse olanaksız hale geldi.
 
Dünden beri bekledim, yazmadım bir şey Cansel hakkında, iddia falan dendi, ne kadar gerçek belli değildi, ama öğretmen tutuklanıp, okul yönetimi açığa alınınca yazmak farz oldu.
 
Allahın belası adamlar, utanmaz, arlanmaz sapıklar …
 
Çocuklarımızı sizlere emanet ediyoruz, bu nasıl bir aymazlıktır, bu ilk değil, son da olmayacak, bu insanı sizler hiç mi tanımadınız? O kızcağız intihar noktasına gelene kadar hiç mi ilgilenmediniz?
 
Öğretmenin profiline bakın, zaten her şeyi söylüyor, nasıl bir kafada olduğu belli.
 
İnşallah hak ettiğinden daha fazla ceza alırsın, gerçi içeride senin işini göreceklerine eminim, hapiste rahat rahat yaşayamacağına eminim, sen nasıl tecavüz ettiysen o gencecik kıza, hapiste de inşallah sana aynısını yaparlar.
 
Bir başka öğretmen tacizi de Kayseri’den, 16 yaşındaki erkek çocuğu taciz ediliyor. Olay kapatılmaya çalışılıyor ama artık eskisi gibi değil, bunun üzerine öğretmen tutuklanıyor, yargılanıyor ve 12 yıl hapis cezası alıyor, senin içinde aynı dileklerimi sunuyorum, 12 yıl boyunca her gün tecavüze uğrarsın inşallah ….
 
***
Artık fiilen de Başkanlık sistemi ile devam ediyoruz.
 
Bakanlar Kurulu yine Saray’da toplandı…
 
Bir kaç kez olabilir deniyordu, haklı çıktılar, gerçekten bir kaç kez kendi aralarında toplandılar, sohbet ettiler falan….
 
Onun olmayacağı hiç bir toplantı olamaz artık, hiç bir karar onun onayı olmadan alınamaz.
 
İyi de bütün bunları yapabiliyorken neden hala Başkanlık sistemi diyoruz?
 
Çünkü böyle ayda bir falan toplanmak yetmiyor, iki kişi konuşsun, Türkiye’yi bazen Başbakan temsil etmesin istiyor, o TEK olacak, sadece O olacak…
 
Demin haberleri okurken, adam karısına boşanma davası açmış, bakmış davayı kaybedecek, yeni delil sunacağım demiş, nedir delilin demişler, karım demiş, Sayın Cumhurbaşkanı her ekran karşısına çıktığında ona küfür ediyor, hatta sesini kayda aldım, eşimden davacıyım Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyor demiş …
 
İşte bugünün Türkiye’si bu, birisine kızgın mısın, aç polise şikayet et, bu adam Sayın Cumhurbaşkanına küfür etti, hakaret etti diye, sonra otur seyret …
 
***
Bizim medyada haber bile olmadı, haydi hakkını yemeyelim, şöyle bir minik haber diye geçti …
 
ABD – Rusya ateşkeste anlaştı diye …
 
Halbuki çok ciddi bir gelişme, Suriye açısından özellikle Ateşkes önemli bir adım ama biz SAVAŞ haberlerini büyük puntolar ile girmeyi seviyoruz, GİRDİK – GİRİYORUZ falan kocaman başlıklar, barış-ateşkes minicik harfler ile ….
 
Neden?
 
Çünkü bu barış ve ateşkes’te bizim hiç bir rolümüz yok, tam tersi, biz bu savaşa meyil veren, isteyen tarafız, barış görüşmelerini sevmedik hiç, katılmakta istemedik ….
 
***
Günün bence en kısa fıkrası …
 
Ankara saldırısını yapan teröristin adı farklı olunca, yani ilk açıkladıkları isim değil de başka isim çıkınca, İçişleri bakanımız açıklamış..
 
İsmin değişmesi önemli değil, o YPG den demiş …
 
E ne oldu hani parmak izi, nüfus cüzdanı, vs … 24 saat geçmeden tespit etmiştiniz, bütün girişini, çıkışını …
 
***
Galatasaray – Trabzon maçını yöneten hakeme sezon sonuna kadar maç yokmuş artık, hatta seneye bile maç yönetemeyecekmiş.
 
İşte ADALET bu …
 
Ben maçtaydım ve en ufak bir İYİ NİYETE sahip olmayan, hakemle her kararında tartışan, onu sürekli taciz eden, onu iten kalkan, ona saygısızlık yapan futbolculara bir şey yok…
 
Hatta onları kahraman ilan edelim, hakemi ise asalım, keselim…
 
Nasıl anında ADALET yerini buldu, tebrikler yani ….
 
***
Bugünlük bu kadar ….
 
Herkse sağlıklı ve aydınlık huzur oldu bir gün dilerim, diliyorum da ne kadar gerçekçi bir dilek oluyor, emin değilim ….
 
Sevgiler & Saygılar
 

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN