Menu

Gündem … 13 Mayıs 2016

Günaydın Arkadaşlarıma,

2014 yılının 13 Mayıs’ında Türkiye bir felakete uyandı, SOMA’da Maden Faciasında 301 kişi hayatını kaybetti, buna kaza demek mümkün değildi.

Müfettiş raporları ve daha sonra yapılan incelemeler gösterdi ki müthiş ilkel sistemler, alınmayan önlemler. Yani bile bile ölüme gidiş.

301 kişinin hayatını kaybettiği bu faciaya Hükümet FITRAT dedi, 1800 lü yıllardaki maden kazalarını örnek gösterdi. Öyle dedi, böyle dedi … ve hiç bir Siyasetçi İSTİFA etmedi.

Dün, davası başladı, tam 1 sene sonra. O günler tekrar anımsandı. Dava ile ilgili çok şey yazmayacağım çünkü sonucu belli, gelir giderler mahkemeye, sekiz on celse birer ikişer ay arayla yapılır, bunu anımsayan da üzülen de sadece o 301 işçimizin aileleri olur.

Bakmayın bugün gündemde, çünkü İLK mahkeme, bundan sonrakiler yavaş yavaş gazetelerin ikinci, üçüncü, beşinci sayfalarına düşecektir.

301 madencimizi bir kez daha rahmetle anıyorum, keşke sizler için her şeyi yaptık diyebilseydik, keşke Türkiye sizlerin hakkını ailelerinize adaletli bir şekilde dağıtacak diyebilseydik…

***
Ayrımcılığın daniskası…

Türkiye’de iş arayanların sadece %11 i Kadın arıyor.

Yani 10 tane eleman ihtiyacı varsa, bunlardan bir tanesine KADIN diye yazılıyor, 5 tanesi ERKEK, kalan 4 tanesi de fark etmez diyor ama Erkek işe alıyor…

Şaşırdık mı?

Eh çalışan kadın fuhuşa yakın, kahkaha atar, dekolte giyer, çocuk yapmaz, iş yapmaz, eşine iyi bakmaz,…..

Bunları patır patır önümüze koyarlar ve üstüne bir de kuluçka makinesi misali 3 Çocuk yetmez 4 5 olsun derlerse…

Patronlar da kadın işçi almaz ….

Yazık gerçekten çok yazık, bu ülkenin KADINLARINA hem kocaman ayıp, hem kocaman haksızlık…

***
Bu satırları okuyorsunuz ya ….

Bunu bugün yazmadım ..

14 Mayıs 2014 tarihinde yazdığım Günaydın Arkadaşlarıma mesajım…

Aradan tam 2 sene geçmiş ….

Bir arpa boyu yol almamışız …

Hadi bakalım Hayırlı Cuma’lar ….

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN