Menu

Gündem … 11 Şubat 2016

Bugün Günün Getirdiklerini paylaşmadım, paylaşamadım. Akşam hazırladım, sabah normalden biraz daha erken uyandım ve gazetelere baktım,
 
Bir günde 9 şehit …
 
9 genç, 9 aile ve onların yakınları anneleri, babaları, çocukları, sevgilileri….
 
9 insanın hayalleri, umutları, planları yok oldu…
 
İçimden gelmedi bir şeyler paylaşmak, hazırladığım paylaşımları sanki hiç bir şey olmamış gibi, aynı bugünün siyasetçileri gibi YOK görmek..
 
Diyebilirsiniz ki, sayı 9 olunca mı içinden gelmiyor, her gün 2 3 şehit verirken paylaşıyordun, hiçte savunmam kendimi, çünkü doğru bir yorum olur, ama o zaman en azından kendimce zaten karamsar olan insanlarımıza bir nebze nefes aldırmaya çalışıyordum, zaten umutsuz ve üzgün olan bizler için belki basit bir kaçış oluyordu…
 
Ama haberleri okudukça, siyasilerin bu şehit olan, aileleri perişan olan insanları umursamadıklarını gördükçe ve ister istemez bu kadar çok sayı da olunca yapamıyorum, yapmayacağım da..
 
Eskiden yazardı, artık yazmıyor, sevgili Nuri dostumdan bahsediyorum, yazmasa da arada biz onunla telefonda sohbet eder, bugünkü durumu tartışırız, onun bir sözü ki seçimlerden önceydi, hiç unutmuyorum.
 
Haluk’cum demişti, AKP bu seçimi kazanacak, tek başına iktidara da gelecek ama bu ülkeyi yönetemeyecekler …
 
Aynı dediği gibi oldu, seçimleri eze eze %50 gibi bir halk desteği ile kazandılar ama bugüne bakın, o günden bugüne 200 den fazla şehit, 200 den fazla sivil halk kaybetmişiz….
 
Bir çok yerde sokağa çıkma yasağı var, okullar açılamadı, sağlık hizmetleri verilemiyor, bir çok mahalle de elektrik yok, o insanlar nasıl yaşıyor, ne yiyorlar, ne içiyorlar.
 
Orada yaşayan çocuklar nasıl bir psikolojiye sahipler şimdi, iş adamları ne yapıyor, ticaret yapanlar, esnaf, işçi, ne yapıyor? Gencecik insanlar sevemiyor, aşık olamıyor, evlenemiyor….
 
En güzel zamanlarını yaşayamayan, korku ve silah gölgesinde binlerce genç kız, genç erkek, el ele tutuşamıyor, öpüşemiyor, sevişemiyor….
 
Tek amaçları var, hayatta kalabilmek, kimi göç ediyor, o şansı olmayanlar ise evlerinde ölmemeyi bekliyor …
 
Bir taraftan Dış siyasete bakıyorsun, kavgalı olmadığımız, aynı fikirde olduğumuz tek ülke Suudi Arabistan.
 
Sayın Cumhurbaşkanımız muhtarları bu ülkenin en AKİL insanları haline getirdi demek ki, ÇÖZÜMÜ siyasi partileri toplayıp birlikte bir çözüm üretmek yerine, muhtarları toplayıp onlar ile sohbette arıyor herhalde.
 
Konuşmasını dinleyince görüyorsun ki bir çözüm falan da aramıyor, ABD’ye, AB’ye, BM’ne, Muhalefete, herkese herkese bağırıyor, kızıyor, söyleniyor…
 
Çünkü ona göre tek çözüm, tek istek var, BAŞKANLIK, şehit sayısı 200 olmuş, günde 9 şehit olmuş, çok önemli değil…
 
Sayın Başbakan’a bakıyorsunuz, inanın ben bu ülkede yaşadığına bile inanmıyorum artık, İnsan Haklarına en saygılı ülke bizim ülkemizmiş, en özgür basın bizim ülkemizde varmış, en yiğit, en cengaver milletvekilleri AKP’de olanlarmış…
 
Yani ne diyeceğimizi, düşüneceğimizi şaşırdık…
 
Devletin en üst kademesi bu olayları böyle görüyorsa, SEN BEN mi çözeceğiz bu savaşı, ne yapacağız, nasıl yapacağız…
 
Soru bile sorulamıyor, çünkü sorulan sorular rahatsızlık verici olunca Vatan haini ilan ediliyorsun, yazınca da müebbet hapis istemiyle yargılanıyorsun.
 
Bakın, bir siyasetçiye sormuşlar ” Bir ülkede demokrasinin yerleşip yerleşmediğine nasıl karar verirsiniz? O da tek bir yanıt vermiş. ” O ülkede siyasetçilere kimse korkmadan soru sorabiliyorsa, o ülkede demokrasi yerleşmiştir ” demiş.
 
Ne olup bittiğini bilmiyoruz, bildiğimiz, gördüğümüz her gün git gide artan terör ve şehit sayıları, okula gidemeyen çocuklar, iş yapamayan esnaf, 2016 yı nasıl geçireceğini bilmeyen bir iş dünyası, artan döviz, artan işsizlik, Dış Dünya ile büyük bir kavga …
 
Şuraya bakın, aynı anda hem ABD, hem Rusya, hem Avrupa ve hem de Birlşeşmiş Milletler ile KAVGA edebilen bir başka ÜLKE gösterebilir misiniz bana?
 
Nasıl beceriyoruz bunu bilemiyorum cidden ….Genelde ABD ye yakın olan Rusya’ya uzak olur, Rusya’ya yakın olan Avrupa’ya uzak olur falan …
 
Biz hepsiyle birden kavgalıyız….
 
Neyse, uzatmayacağım ve bugün için içinizi karartmış olsam da, özür dilemeyeceğim, çünkü ülke KARANLIK noktaların çoktan içine daldı bile, artık ÇIKIŞ nerede, nasıl ve kim gösterecek cidden bilmiyorum.
 
Güzel bir gün dileyeceğim ama içimden gelerek değil…
 
Sevgiler & Saygılar
 
 
 
 

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN