Menu

Gündem … 02 Temmuz 2015

Günaydın Arkadaşlarıma,

Hayırdır diyeceksiniz, akşamdan ne bu GÜNAYDIN, nereden çıktı.

Biliyorsunuz genelde sabahları gazeteleri okuyup sizlere kendimce özetler çıkarıyorum.

AMA

Yarın sabah için her hangi bir gazete okumama gerek yok, gündem MADIMAK.

Tarih 2 Temmuz 1993.

Yani o gün doğan çocuklar yarın 22 yaşında olacaklar, gencecik kızlar, gencecik erkekler.

Yeni yeni ergenliğe erişen çocuklarımız sosyal medyada MADIMAK diye paylaşımları görünce birbirlerine soracak, sen daha önce duydun mu, ne bu Madımak diye.

Facebook, Twitter, Instagram, Google+ ve artık ne varsa yarın hangi görüşte olursa olsun bir çok insan MADIMAK ile ilgili paylaşımlar yapacak.

Belki BİR GÜN ama o BİR GÜN çok önemli bir gün.

Ne oldu peki Madımak’ta, kısaca anlatmaya çalışayım.

Bir grup aydın, içlerinde Aziz Nesin, Asım Bezirci, Nesime Çimen, Muhlis Akarsu, Metin Altıok, Hasret Gültekin gibi isimlerin de olduğu grup her sene düzenlenen Pir Sultan Abdal törenlerine Sivas’a davet edildiler.

Bu sırada bu davete ve kutlamalara tepkili karşıt görüşlü insanlar diyemeyeceğim, hayvanlar diyemeyeceğim, asıl tanıtayım bilmiyorum, bir grup toplanmaya başladı, gitgide büyüdüler.

Kültür Merkezine taşlı, sopalı saldırdılar, panik yaşandı ve aydınların bir çoğu MADIMAK oteline sığındı.

Ama bu gözü dönmüş CANİLER tekbir sesleri ile otelin etrafını sardılar, sonra birileri duvarlara tırmandı, ateşe verdiler oteli, içinde bir sürü insanla.

Öyle gözleri dönmüştü ki, içeride insanlar cayır cayır yanarken, ayrılmadılar, gülerek, tekbir getirerek onların yanışını, ölüşünü seyrettiler. POLİS hiç bir şey yapamadı, önleyemedi bu canileri.

Neden sonra dağıldılar, yukarıda saydığım insanlardan, aydınlardan sadece Aziz Nesin kurtulabildi, o da linç edilmek üzereyken zar zor polislerin çabasıyla kurtuldu.

SONUÇ; tam 37 ölü, 33 aydın, 2 otel görevlisi, 2 gösterici.

Tam bir VAHŞET.

Sonra tutuklamalar, mahkemeler ve DAVA sonuçlanamadan 13 Mart 2012 tarihinde ZAMAN AŞIMINDAN kapandı.

O gün o sanıkları savunan bir çok AVUKAT bugün AKP Partisinde milletvekili biliyor musunuz. O Canileri savundular, o zaman ki Saadet Partisinin Adalet bakanı Şevket Kazan, hiç utanmadan gidip bu canileri hapishanede ziyaret etmiştir.

İşte 2 temmuz Madımak olayı budur, CANİLERİN hesap vermediği, 37 insanın yanarak, boğularak öldürüldüğü ve bunu yapan Canilerin otelin yanışını, insanların ölüşünü tekbir sesleri ile coşku ile kutladıkları bir gündür.

Bu Dünyada kurtuldular, idam edilmediler, sorgulanmadılar, utanmadılar, cezalandırılmadılar….

Ama bunun bir de ÖBÜR tarafı var, burada insanlar siyaset ve politika için her türlü rezilliğe, yolsuzluğa, haksızlığa sığınabilir. Bir yolunu bulup ceza da almayabilir ama ya Vicdan.

Bir gün bütün bunların cezalarını çekecekler, davanın Zaman aşımı olması hiç önemli değil, dava yukarıda ALLAH’A hesap verince bitecek.

O yangında ölen aydınlarımıza, insanlarımıza Allah Rahmet eylesin, nur içinde yatsınlar.

Bizler yaşadıkça her 2 temmuzu ölene kadar anımsatacağız, belki dediğim gibi BİR GÜN ama olsun, o bir gün , SENEDE BİR GÜNÜ, bunu yapana ve hala yaşayan CANİLERE lanet okuyarak geçireceğiz.

Bu onlara YETER, biz onları kendi vicdanlarımızda mahkemeye çıkardık ve MAKHUM ettik, şu anda yaşasalar da fark etmez.

Sevgi ve Saygılarımla,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN