Menu

Gündem … 8 Nisan 2015

Gelme dediler, deklarasyon yayınladılar, nota verdiler ama ” O ” bir kere karar verince, hiç bir şey ” O ” nu kararından vazgeçiremez. Dün Sayın Cumhurbaşkanımız İran’ı ziyaret etti.

Açıkçası gayette iyi karşılandı, Ruhani ile el ele, kol kola pozları var.

Sabah bir gazetede fotoğraf yayınlandı, ortada Sayın Cumhurbaşkanı, sağında solunda Dışişleri Bakanı, Ekonomi Bakanı, Enerji Bakanı, Gümrük Bakanı, Kalkınma Bakanı, Kültür ve Turizm Bakanı ve tabi bir de MİT Müsteşarı Hakan Fidan.

Bu bakanlar normalde kime bağlı?

Bu bakanlar ve yaptıkları işler Sayın Başbakan Ahmed Davutoğlu’na bağlı, yani bu ülkenin Hükümetinin Bakanları.

Şimdi anladınız mı neden İran’a gitti, hem de yanına bir sürü bakanı alarak.

Millete ve diğer Devletlere şimdiden BAŞKANLIK sistemini göstermek istiyor. Bakın diyor, beni kenara itmeyin, Başbakan Ankara’da oturuyor, ben de onun bakanlarını alıp geliyorum, resmiyette olmasa bile, fiiliyatta bu bakanlar benim bakanlarım. Başlarında ben varım.

Bugün İran, yarın bir başka ülke, bu TABLO değişmeyecektir. Bütün Dünyaya bu mesajı verecektir.

Ülkeyi Başbakan olarak yönettiğini düşünen Sayın Ahmed Davutoğlu’nun siz hangi ülke ziyaretinde böyle bütün bakanlarını yanına alarak gittiğini ve gövde gösterisi yaptığını gördünüz?

İran o kadar kritik bir ziyaret ki, bütün Dünyanın gözü İran üzerinde, ABD ile geldiği NÜKLEER anlaşma bütün Dünyanın dilindeyken, oraya yapılacak bu ziyaret ile ve bu gövde gösterisi ile eminim bir çok ülke, artık Türkiye’de Başkanlık sisteminin fiiliyata konulduğunu görmüştür.

Kim ne derse desin, gerçekten Sayın Ahmed Davutoğlu’nun yerinde olmak istemezdim. Onun da bunu içinden çok kolay kabul etmediğine inanıyorum ama elinden bir şey gelmiyordur.

***
Milletvekilleri listeleri teslim edildi.

Çok doğal olarak listeye girenler seviniyor, liste dışı kalanlar üzülüyor.

Hak ettiği halde listeye giremeyenler var, neden dışarıda kaldıklarını anlayamayanlar da var.

Ben burada hiç bir partinin listesi hakkında yorum yapmayacağım, çünkü bilmiyorum. Neden girdi, neden giremedi.

Bunu biraz Teknik Direktörün formda 22 oyuncusu arasından önce ilk 18’i ve sonra onların içinden sahaya çıkacak ilk 11’i seçmesine benzetiyorum.

İlk 11 açıklandıktan sonra herkes kendine göre eleştirmeye başlar, Ahmet olmayacaktı, onun yerine Mehmet olsaydı, Alİ’yi neden koydu takıma anlayamadım vesaire vesaire …

Sonuçta bu insanlar ile birlikte yaşayanlar onlar, yapılanları, yapılmayanları görenler onlar, artık bu noktadan sonra Doğrusu da, Yanlışı da onlar tarafından kabul edilecek.

Yanlış insanlar seçmişlerse HALK oyunu vermeyecektir, doğru insanlar seçmişlerse HALK yine oyunu verecektir.

Seçimlerin sonucunda hesap verecek olanlar da partilerin YÖNETİMLERDİR, dolayısıyla benim kısıtlı siyasi bilgilerimle, gazetelerden okuduğumuz haberlere bakara yorum yapmam doğru olmaz.

***
Ancak seçimlerde bir nokta tabi çok dikkat çekici.

Kadın aday sayısı çok ciddi bir artış içinde.

HDP – 268
CHP – 103
AKP – 99
MHP – 40

Yani bu kadınların kaç tanesi seçilecek bunu bilmiyorum ama EĞER HDP barajı aşarsa ve CHP seçimlerinde başarı sağlarsa çok ciddi bir artış olacağı gerçek.

Bu da bugüne kadar erkeklerin egemen olduğu bir mecliste gerçekten bir farklılık getirebilir.

Çok kadının seçimi kazanması dileğimle ..

***
Gecenin karanlığında orman içinden Fenerbahçe Otobüsüne silahlı saldırı yapan 2 kişi tespit edilmiş ve göz altına alınmış.

Emniyet açıklama yapıyor ” Eldeki bilgi, delil ve görgü tanıkları ipuçları veriyor ama şahıslar suçlamaları kabul etmiyor “.

Hadi bilgi ve delilleri anlarımda, hangi görgü tanıkları?

İnşallah bu olay basit bir saldırı olarak gösterilip, bir iki kişinin suçu kabul etmesiyle TAMAM hallettik, suçlular bulundu diye kapatılmaz.

Fenerbahçe çok haklı olarak Failler yakalanmadan biz futbol oynamayacağız dedi ya, bunun anlamı FUTBOL pastasının bir şekilde dağılması demek, bundan zarar görecek çok yer var.

O yüzden apar topar bir fail bulmak yarışına girilmez inşallah ve bu hain saldırıyı planlayanlar ve amaçları en kısa zamanda bulunur inşallah. Yoksa maçların devam etmesini sağlamak için gerçekten suçlu olmayan veya bir şekilde tetikçi konumunda insanların yakalanması ile İŞTE ÇÖZDÜK denirse, yarın bir başka takıma aynı saldırı yapılabilir.

***
Tam sekiz – 8 – gün oldu elektrikler kesileli.

Koca Türkiye’de tam 8 gündür bir tane adam gibi açıklama yapan yok, hala NEDEN olduğunu bilmiyoruz.

Herkes bir şeyler söylüyor, arkasından birileri çıkıp bir başka söylüyor, yine kafamız karışıyor.

TEİAŞ Genel Müdürü istifa ediyor, soruyorlar siz mi istediniz istifayı diye ” Ben de istedim, onlar da istedi ” diyor.

Ben böyle istifa görmedim hayatımda, nasıl hem ben istedim, hem onlar istedi. Sen istifa edeceksen BEN EDİYORUM dersin edersin, onlar istiyorsa ONLAR İSTEDİ dersin biter gider.

Sonra çıkıp açıklamalar yapıyor, herkesin kafası daha bir karışıyor.

Bir üst düzey yetkili, mesela Enerji Bakanımız, çıkıp bize GERÇEĞİ açıklayacak mı acaba? Neden Türkiye 8 saat elektriksiz kaldı? Ne oldu?

***
Daha çok şey var yazacak ama bugünlükte bu kadar smile emoticon

Herkese çok keyifli bir gün diliyorum, sağlıklı ve huzurlu ve bol gülümsemeli bir gün olsun.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN