Menu

Gündem … 24 Mart 2015

Sene 2010, KPSS sınavları yapılıyor, o zamanlar daha Paralel falan yok, İktidar – Cemaat kol kola, ” Ne istedilerse aldıkları ” bir dönem yani.

Sonra sonuçlar açıklanıyor, muhteşem zaferler, 120 soruya 120 doğru cevap veren yüzlerce insan.

Muhalefet ayağa kalkıyor, saçmalıklar var deniyor ama o zaman böyle bir şeyi kimseye inandıramıyor, zaman içinde de unutulup gidiyor.

Sene oluyor 2015. Artık Cemaat ile İktidar kanlı, bıçaklı.

2010 senesi KPSS sınav sonuçlarına el atıyor iktidar, o zaman Muhalefetin ısrarla bastırdığı konuyu araştırıyor, soruşturuyor. Ne çıkıyor peki?

– 350 kişi 120 sorunun 120 sine de doğru yanıt vermiş.
– Bu 350 kişinin 70 i karı – koca
– 23 tanesi yakın akraba
– 52 aday ise aynı adres ve aynı apartmanda oturduğunu öğreniyor.

Sonra biraz daha inceliyorlar, 120 değil de 119 doğru yanıt verenlere bakıyorlar, tam 423 kişi ve 100 soru üzeri doğru yapanların sayısı 3227 kişi.

Bu 3227 kişinin 637 kişisi yakın akraba, 446 kişisi de karı – koca..

Neyse, yani özetlersek, ALDATILMA sadece Ergenekon / Balyoz konusunda değil sadece, daha ne ALDATILDIMLAR göreceğiz, kimbilir ..

***
Adı Kishi Ryoichi idi.

İntihar etti biliyorsunuz, halatın kopmasından kendisini sorumlu tutan bir mühendisti.

Bu nasıl bir onurdur, nasıl bir vicdandır anlamamız mümkün değil, kimsenin ölmediği bir olayda kendisini bu derece sorumlu tutmak ve kendi hayatına son vermek.

Böyle bir şeye insan ne yazacağını da şaşırıyor, hele ki TÜRKİYE gibi bırakın kimsenin ölmediği kazalarda istifa etmeyi, yüzlerce ölüm verip bunları fıtrata bağlayıp aklına istifayı bile getirmeyen insanların yaşadığı bir ülkede…

Nur içinde yatsın, böyle bir sona insan saygı duymaktan başka bir şey yapamıyor.

***
Tam 39 kişi öldü.

Hani öyle kaza falan değil, halat falan kopmadı, maden kazası da olmadı.

GRİP yüzünden öldü.

Sayın Bakanımız çıkmış anlatıyor ” 5 tane şundan öldü, 8 tane şundan öldü “.

Ne diyelim, TANE TANE kaybediyoruz insanlarımızı, hem de GRİP yüzünden, ama korkmayın PİK yapmış artık bundan sonra düşüşe geçecekmiş.

Düşüşe geçmesi demek 39 TANE değil de, 15 20 tane daha ölecek….

Sorun değil yani … Atlattık !!!!

***
Türk Silahlı Kuvvetleri açıkladı, hatta açıklama değil de bayağı sert bir dille bildirdi.

” 31 yıldır Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Anayasal Düzenini değiştirmeyi hedefleyen bir TERÖR örgütü ile silahlı mücadele eden ve bu uğurda şehit ve gazi vermiş olan …. ” diye gidiyor.

Önce Sayın Cumhurbaşkanı, arkadan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bu açıklamaları ile kafamız yine karıştı.

Sayın Öcalan diyen kim?
İmralı’nın mesajı nerede okunuyor?
Mesajı okuyan kişi Dolmabahçe’de kiminle yan yana 10 maddeyi okudu?

Yani gerçekten, taraflar kim, ne oluyor, kim ne yapıyor, kim ne istiyor, hepsi birbirine girdi.

Bu mesajlardan sonra Barış Süreci nasıl devam edecek göreceğiz. Ancak şu bir gerçek ki, Türkiye çok kirli oyunların içinde yalpalıyor.

Ne politikası belli, ne ne yaptığı belli.

Bugün bir şey yapıyor, yarın tersi söyleniyor.

Halk ise sadece seyrediyor, inanın bana bugün yaşananlar şu seyrettiğimiz Amerikan Aksiyon dizilerinden fırlamışa benziyor.

Reytingi de çok yüksek …

***
Sayın Cumhurbaşkanımızın en sevdiği grup MUHTARLAR.

Hiç bir şey yapamazsa, bir yerde açılış yoksa, konuşma yapamayacaksa, Muhtarları topluyor, onlara konuşuyor. E doğal olarak medya da Cumhurbaşkanının bu konuşmasını yayınlıyor.

Dün 5. kez yaptı, muhtarlar toplantısını, televizyonda gördüm, 350 muhtar, arada 2 3 bayan var, gerisi bir ERKEK kalabalıklığı, ama öyle böyle değil.

Muhtarlar gayet memnun, Saray’a davetliler, dile kolay, hayatlarında bir daha belki de gidemeyecekler.

Cumhurbaşkanımız memnun, 350 400 kişilik bir gruba konuşuyor, Medya naklen veriyor, ne mesaj vermek isterse orada rahat verebiliyor.

Medya memnun, haberler bilmem ne ile uğraşmıyor.

Anlayacağınız herkes memnun ..

***
Son olarak Arınç – Gökçek düellosuna bakalım.

Dün akşam coştum epey bir şeyler yazdım ara ara, zaten bu satırları okuyan bir çok kişi de zaten yeteri olayları televizyondan veya sosyal medyadan takip etmiştir, aynı şeyleri yazmak anlamsız.

O yüzden ben bir kaç kısa yorumumla bitireceğim.

Ne Sayın Cumhurbaşkanı,
Ne Sayın Başbakan,
Ne Sayın Arınç,
Ne Gökçek – bakın Sayın demiyorum smile emoticon

Aptal insanlar değiller, söyledikleri her bir kelimenin bile nereye gideceğini çok iyi bilirler, gündemi değiştirecek açıklamalar yapma konusunda hepsi uzman kişiler.

Bu kriz neden yaratıldı sorusuna o yüzden herkes farklı bir yanıt arıyor, çünkü bu PLANSIZ bir şey olamaz. Hele ki Sayın Arınç’ın açıklamaları üzerine gece 11 30 da Başbakan ve Cumhurbaşkanı birlikte 2 saat görüşme yapmışsa ve buna rağmen bu konuşmalar devam ediyorsa…

Hele ki bu görüşmenin ardından ortada FOL yok, YUMURTA yok iken, konunun tamamen dışında, Gökçek çıkıp birdenbire Arınç’ı paralelcilikle suçlamaya başladıysa…

Bu işin içinde ya acayip bir GÜNDEM maddesi var ki, gözlerden uzak tutulmak isteniyor, ya da cidden çok PİS bir oyun oynanıyor.

Eğer bu bir AKP oyunu değilse, bu kriz AKP’yi yaralar ama asla düşürmez, olan yine HALKA olur, yarın birileri çıkar ” Kol kırılır, yen içinde kalır ” der ve bu tartışmalar biter, bitecektir de….

Ama dün Başbakan ile Cumhurbaşkanının gizli görüşmesi ortaya çıkana kadar ben şahsen kılıçlar çekildi diye düşünüyordum…

BUGÜNSE, daha bilemediğimiz, anlayamadığımı çok ama çok kritik bir şeyler olduğu yönünde, çünkü ANCAK bu kadar büyük bir kriz çıkartmak için bu bahsettiğim insanlar çok fazla AKILLI, bunun bir başka nedeni olmalı …

***
Bugünlükte bu kadar, hepinize çok güzel bir gün dilerim.

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN