Menu

Gündem … 18 Şubat 2015

Artık şuna inandım ki, bu ülkede kesinlikle ADALET ve YARGI sistemi TÜRK Halkı ile dalga geçiyor, zerre kadar HASSASİYETTEN anlamıyor.

Özgecan’ın vahşice katli Türkiye’de bir şeyleri kımıldattı, ama kımıldayan yine HALK oldu sadece, Türkiye ” İyi hal ” ” Tahrik ” ve ” Ağır Tahrik ” denilen ve katillerin, suçluların cezasında İNDİRİM yapanları gördükçe, yaşanan olaylarda da benzeri olacağı ENDİŞESİ İle İDAMI bile konuşmaya başlamışken…

İnsan biraz olsun ADALETİN, Mahkemelerin ve o YARGIÇLARIN biraz daha HASSAS olacağını düşünüyor.

Ama olmuyor…

Dün Japon turiste cinsel tacizde bulunan genci 12 yıldan yargılarken serbest bıraktıklarını uzun uzun yazmıştım. MAHKEME bu kararı dün aldı arkadaşlar, yani haftalar önce veya Türkiye bu kadar hassas değilken almadı.

Ve bu sabah gazetelerde okuyacaksınız …

Ankara’da KARISININ başına POŞET geçirip, sonra ağzına TÜP bağlayarak öldüren bir koca …. Bunu nasıl düşündü, nasıl uyguladı, nereden öğrendi inanılacak gibi değil. Bundan daha PLANLI bir cinayet olabilir mi?

Mahkeme önce MÜEBBET veriyor, sonra İYİ HAL den cezası 25 yıla iniyor, daha da indirecekler ve kim bilir bir kaç yıl yatıp çıkacak….

Yani, gerçekten ne diyeceğimi bilmiyorum artık…….

Bir HUKUKÇU oğluyum ve YARGIDAN nefret ediyorum, iyi ki canım BABAM rahmetli olmuş ta bugünleri görmemiş, 45 yıl hayatını HUKUK ve ADALETE adadı, senelerce BAŞ SAVCILIK yaptı ama bugünleri görse eminim kahrolurdu …

***
Kadını korumaya yönelik EYLEM başlatacaklarmış, Sayın Başbakanımız öyle dedi …

İnsan bu söylemden sonra bir şeyler belki değişebilir diye bekliyor, bugün eylem paketi hakkında yazmışlar …

Mesela; Camilerde kadın hakları anlatılacakmış ….

Mesela : Tacize uğrayan kadınlar için BÜROKRATİK işlemler azaltılacakmış.

Mesela : Erkekler için sığınma evlerinin sayısını arttıracaklarmış.

Nasıl eylem paketi? Kadınlar olarak çok rahatladınız değil mi?

Tacize uğrayan kadının bürokrasinin azaltılması bence EN HIZLI ve İYİ çözüm, zaten bütün sıkıntı BÜROKRASİdeydi, onu azalttın mı oldu sana EYLEM planı.

Kadın için eylem planı hazırlayan AKP, kadın hakları konusunda neler yapabiliriz diye PANEL düzenleyip, tartışmaya açıyor, artık kim kimle tartışıyorsa bu panele de sadece 1 tane KADIN hakları derneğini çağırıyorlar panele, gerisi Erkek ve AKP Kadın Kolları ..

Eh şaşırmadım, KADIN hakları konusunu da KADINLARLA tartışacak halimiz yok değil mi, KADININ halinden en iyi kim anlar, biz ERKEKLER…

***
KADIN konusuna girmişken, bu öldürülen, konuşan, protesto eden kadınlar yine Sayın Cumhurbaşkanımızı fena kızdırdılar…

Ben bu yaşıma geldim, kendimce de bir bilgi birikimim var ama Sayın Cumhurbaşkanımızın şu açıklamasını bir türlü anlayamadım.

” Feministlerin DİNLE ilgisi yok ”

Feminist dediğiniz kim? KADIN, peki feministlik ne demek, bakın ben yazarım da TARAFLI olurum diye, Vikipediye sordum; ne diyor şu DİNSİZ feminizm için …

“Aynı seviyede olma durumu, eşitlik, yani emansipasyon”dan anlaşılan (kadın ve erkek gibi) toplumsal gruplar arasındaki yaşam koşullarındaki eşitsizliğin asimile edilmesidir. “Eşit muamele” kavramından anlaşılan ise engelliler, hamileler gibi yaşam koşullarından muzdarip olan toplumsal grupların tüm yaşam alanlarında eşitlenmesi durumudur. Bu kavramlar, şans eşitliği ve insan haklarının temeli olan sosyal adaleti özetler. ”

Yani biz KADINIZ, kadınların eşit hakları var ve bunları savunuyoruz, biz bir bireyiz, hamile olmamız, engelli olmamız bizi ikinci sınıf yapmaz diyenler. Cinsiyet eşitliğini savunanlardır yani.

Ama bizim Cumhurbaşkanımıza göre bunu söylüyorsan sen DİNSİZSİN.

Neden böyle diyor, çünkü KADINA emanet gözüyle bakıyor ya, İSLAM dini öyle diyormuş ya, kadınlar da kardeşim NE emaneti, kimin kime emaneti, biz KADINIZ, bireyiz varız diyorlar ya, işte DİNSİZ bunlar….

%95 müslüman olan bir ülkede, hem de Cumhurbaşkanı olarak, siz düşünceleri nedeniyle Feminist kadınları DİNSİZ diye bağıra bağıra dillendirirseniz….

Sizin çok sevdiğiniz o DİNDAR kitleniz de o feminist kadınları YOK etmek için elinden geleni yapar, mahkemeleriniz de İYİ HAL ve AĞIR TAHRİK var der.

Şunu unutmadık ” AKP Tunceli eski il başkanı, engelli kıza tecavüzden yargılandı ve BERAAT etti ” ……

Sonuçta diyeceğim katılırsınız, katılmazsınız ama bana göre …

Bu açıklaması bir İNSANLIK suçudur, insanları NEFRETE sürüklemektir, Dini inançları çok kuvvetli olan insanları, kuvvetli olmayan insanların üstüne sürmektir.

O da yetmiyor…

***
Açıklama yine tarafsız kalmaya yemin etmiş birisinden, Sayın Cumhurbaşkanımızdan …

” İktidara 400 milletvekilini, milletimiz İNŞALLAH versin ve bu yeni anayasa İNŞALLAH bu parlamentodan geçsin, bununla birlikte BAŞKANLIK sistemi inşa edilsin, ihya edilsin ve PRANGALARDAN bu ülke kurtulsun.”

Yani o kadar rahat ki bunları söylerken …

Ne tarafsızlığı sorun, ne hukuk, ne Meclis, ne adalet…

Hiç bir şeyden korkusu yok, çünkü onun bir % 40 ı var, rahat, o ne derse onu onaylayan 300 tane milletvekili var.

Elinin altında müthiş bir POLİS teşkilatı var, sesini çıkarmayan bir Başbakan ve Genel kurmay var.

Bir dediğini iki etmeyen bir YARGI sistemi var, kimse sorgulayamıyor, soramıyor, konuşamıyor, konuşan oldu mu da çocuk, genç, gazeteci, şu bu mahkemeye sevk…

Yeter mi Türkiye, yetmez değil mi….

Bence de yetmez…

***
Bugünlükte bu kadar, yine sizleri bir kaç gün rahat bırakıyorum, bu akşam Allah kısmet ederse Kampala / Uganda’ya gidiyorum, döndüğümde Günaydın Arkadaşlarım’da buluşmak üzere …

Dün yollar, trafik çok fenaydı, bugün OKULLAR tatil, umarım trafik ve hava bugün daha iyi olur.

Sağlıklı bir gün olsun…

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN