Menu

Gündem … 14 Ekim 2014

Bildiğiniz gibi HSYK seçimleri tamamlandı, düne kadar HSYK’nın ne işe yaradığını, ne yaptığını bilmezken, bugün artık neredeyse herkes HSYK seçimlerinden bahseder oldu, seçim totolar yapıldı ve BAĞIMSIZ olması gereken Savcı ve Hakimler, bu seçimlerde Hükümet Yanlısı olanlar ve olmayanlar diye ikiye ayrıldı.

Sonra oy verdiler ve sonuç HÜKÜMET yanlıları kazandı şeklinde açıklandı,

Hükümette çıktı, seçim sonucunu Demokratik ve Bağımsız karar olarak açıkladı.

Halbuki seçimlerden önce açıklama yapmışlardı, eğer Cemaat tarafı kazanırsa bu seçimleri meşru saymayız diye, kendileri kazanınca gayet meşru ve demokratik bir seçim oldu.

Bir hukukçu oğlu olarak üzüntü ile izledim bu gelişmeleri, artık ülkemizde Savcı ve Hakimlerin profil fotoğraflarının altında, hangi görüşte olduğu yazıyor.

***
Amerika Türkiye’ye teşekkür ediyor, ne için?

İncirlik üslerini kullandıkları için.

Hükümet ne yapıyor?

Yalanlıyor….

Yani artık bu kadar saf mı olduk, salak mı olduk bilmiyorum. İncirlik üslerini kullandılar mı, kullanmadılar mı? Bu kadar basit bir şeyi bile anlayamaz hale geldik.

Ve bu hepimizin gözü önünde oluyor, biz de tiyatro seyreder gibi seyrediyoruz.

***
Barzani açıklama yapmış, Türkiye bize silah yardımı yaptı diye.

Hiç merak etmeyin, bu da hemen yalanlanır, biz böyle bir şey yapmadık, onlar insani yardımdı, Barzani’nin sözleri yanlış anlaşıldı diye.

Çünkü biz ülke olarak BARIŞIN temsilcisiyiz, kimseye silah falan vermez ve ILIMLI insanları da alın elinize silah, gelin sizi eğitelim ve gidin öldürün diye eğitmeyiz.

***
Eskiden Televizyonlarda bir tek Sayın Erdoğan konuşur, fırçamızı yer, otururduk.

Şimdi bir tarafta Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak konuşuyor, diğer tarafta Sayın Davutoğlu Başbakan olarak konuşuyor.

Haberler de arka arkaya ikisini izleyince zaten Muhalefete yer kalmıyor.

Bütün sosyal, siyasi, eğitim, ekonomi her sektör sadece ikisini ağırlamak istiyor, onlar da her mecrada konuşuyor. Son mitinglerde gördük ki Sayın Erdoğan konuşmayı bayağı özlemiş, sadece bir kaç ay konuşmadı, sonra tam gaz devam.

Dün yine öyle sert mesajlar verdi ki, bir an kendimi 3 4 ay öncesinde buldum. Sayın Davutoğlu ise SELAM kampanyası başlattı, eh o zaman Aleykümselam diyelim de adet yerini bulsun !!!!

***
2015 Bütçesi hazırlanmış, bütün bütçelerde kesinti var, bunu yapacağını zaten söylemişti Sayın Davutoğlu.

Kesilmeyen hatta oldukça büyük miktarda arttırılan tek bir bütçe var.

Tahmin?

Evet, yanılmadınız, Cumhurbaşkanlığı Bütçesi, öyle böyle değil.

Peki neden diye sormaya gerek var mı? Malum 2015 seçim senesi, o mitingler, açılışlar, AKP için kendi bütçesinden yapılacak ama Sayın Erdoğan’ın bütçesini kim karşılayacak?

Tabi ki BİZ ….verdiğimiz vergiler ile hem de….

***
Kıvanç kardeşimiz çok başarılı, beğenmeyen yok.

Tatil yapmış, parasını harcamış, birileri de bu tatilde harcadığı para gözlerine batmış ki, şu kadar para harcadı diye eleştirmiş. O da valla billa o kadar harcamadım, ispat edin oyunculuğu bırakayım demiş.

Başından sonuna kadar her şeyiyle tamamen TERS bir mantık., HER ŞEY Yanlış bence.

Kardeşim ben çalışıyorum ve kazanıyorum, nerede istersem, ne kadar istersem o kadar harcarım, kime ne? Rezalar bu ülkede ne paralar harcadı, Devlet korudu onları hem de nereden geldiği belli olmayan paraları.

Kıvanç deliler gibi çalışıyorsa, gece gündüz uyumuyor film, dizi, reklam çekiyorsa istediği kadar para harcar, kime ne?

Ama benim anlayamadığım Kıvanç neden böyle bir ispata girmeye kalkıyor ki? Kazandığın para meşru ise, çalışarak kazandıysan, kimseye bir şey ispat etmek zorunda değilsin ki, sana ne dersin geçer gider.

Mehmet Ali Yılmaz’da bu noktaya çok dikkat çekmiş, sen çalış, kazan ve harca kardeşim….

***
Aslanlar gibi oynadık …

Hani ben akşam maçı seyretmesem, sonucuna bakmasam inanacağım, bunu söyleyen Arda kardeşimiz olmuş, Aslanlar gibi oynamışız.

90 dakikada sadece 2 atak yapıp 1 gol bulan Letonya karşısında bu Aslanlar gibi oynamaksa biz artık Futbolu konuşmayalım.

Hala umudumuz var diye açıklama yapıyorlar ya, artık ne diyeyim, Hollanda ile üçüncülük için çekişecekmişiz, sevsinler …

Bir de maçtan sonra TFF Milli Futbolcularımızla gurur duyuyor diye bir reklam sporu yayınlamıyor mu…

Neyse…bizim futbol derbidir, başkasını bilmeyiz, hafta sonu GS – FB derbisi var, bakın her şey nasıl normale dönecek….

Avrupa’da yokuz, Milli Takım olarak yokuz ama olsun, derbi bizim her şeyimiz…

***
Bugünlükte bu kadar, kendinize çok cici davranın, güzel ve keyifli bir gün olsun ..

Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN