Menu

Facebook’taki harika dostluklar

” Haluk bey, paylaşımlarınızı bir arkadaşımdan takip ediyordum, sonra size teklif gönderdim, kabul ettiniz, teşekkür ederim. Yorumlara bakıyorum herkes ne kadar güzel ve birbirine saygılı. Acaba herkes birbirini tanıyormu diye düşündüm önce. Bu sinerji nasıl olur başka türlü. Takibe devam ediyorum. teşekkür ederim kabul ettiğiniz için. “

***
Birkaç hafta evvel arkadaşlık teklifini kabul ettiğim bir kadın arkadaşım yazmış bu mesajı.

Aynı şeyleri düşünen başka yeni arkadaşlarım olabilir diye paylaşmak istedim.

Tabii ki arkadaş listemdeki herkesi tanımıyorum ve bir çok arkadaşım da birbirini tanımıyor.

Herkes burada yorumlarda buluşuyor aslında. En yakın örnek sevgili Ebru İzmir’de, Yesim Bodrum’da. Tamamen burada yazdıkları yorumlar ile arkadaş oldular 🙂

Yorumlara seviyeli, dostça ve pozitif yaklaşan insanlar zaten bir şekilde birbirini buluyor, ben bunlara araç oluyorsam ne mutlu bana.

Zaten daha önce de dediğim gibi, bazı paylaşımlarımı özellikle eğlenmek ve sizlerden yorum almak için yapıyorum, biliyorum ki gülen insanlar birbirini bulur, arkadaş olur.

Burada bana yorum yazan arkadaşlarımdan pek kimseye zarar gelmez, özel yaşantılarını veya karakterlerini bilemem ama burada yazdıkları yorumlardan üç aşağı beş yukarı nasıl birisi olduğunu anlarsınız.

O yüzden zaten Arkadaş Kumbaram dediğim arkadaşlarım gitgide artıyor, bazen hiç tanımadığım kişiler yorum yazmaya başlıyor sonra bir bakmışız her gün konuşan, sohbet eden, birlikte gülen, eğlenen, yeri geldiğinde üzüntü ve hüznü dahi paylaşan arkadaşlar olmuşuz.

Yorum bir İLETİŞİMDİR.

Suistimal eden olur mu, evet olabilir ama bu da artık sizlerin kendi kontrolünüzde ama şunu söyleyebilirim.

Burada gördüğünüz ve her gün bir şekilde bir paylaşıma katılan kadın – erkek kolay kolay suistimal etmez.

Suistimal edecek olan insanlar zaten AKTİF katılım yapmazlar pek, özelden yaklaşırlar, tanınmak istemezler.

O yüzden ben kendi arkadaş kumbaramla gurur duyuyorum, o yüzden paylaşmayı çok seviyorum, çünkü emek veriyorsam, karşılığını da SEVGİ ve SAYGI olarak alıyorum.

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN