Menu

Evren ile sohbet …

Günaydın Arkadaşlarıma,
 
Demin paylaştığım ” Her şey seninle başlar, sende biter ” konusu hakkında yazmak istedim.
 
Belki anımsayanlar olabilir, daha önce de Evrene Mesajlar diye bir kaç kez yazmıştım.
 
HRD şirketini kapadıktan sonra profesyonel iş hayatıma dönmüştüm, sıkıntılarım vardı, bunu da doğal olarak en iyi bilenlerden birisi sevgilim tabi.
 
Bir akşam beni aradı, tarih 20 Mart 2015.
 
” Haluk ” dedi, ” Ortaköy’de sıkıntılı zamanlarından birisinde ne yapmıştın anımsadın mı? “. ” Hayır ” dedim, ” Ne yapmıştım? “.
 
” Evren ile konuşmuştun ve kendin bile şaşırıp yazı yazmıştın ama gerçekleştikten sonra Evren ile konuşmayı bıraktın “.
 
” Bak bugün çok özel bir gün, bugün Güneş tutulması yaşanacak, isteklerini, düşüncelerini bir kağıda yaz, kendin için ne istiyorsan, nasıl istiyorsan, içinden geldiği gibi yaz. Evren bir şekilde sana yolu gösterecektir, yeter ki sen iste.”
 
İşte ekteki iki fotoğraf bu yazıma ait ….
 
Bugün tarih 24 Şubat, neredeyse 1 sene geçmiş üstünden, orada neler yazdığımı söylemeyeceğim tabi 🙂 Ama orada ne yazdıysam bugün gerçekleşmiş durumda ve benim bu yazdığım mektup her gün benim başucumda duruyor.
 
Bu tür şeylere inanmayan çok arkadaşım var, biliyorum, inansınlar diye en ufak bir telkinde dahi bulunmam, sonuçta Her şey kendilerinde başlıyor ve bitiyorsa ve buna inanmıyorlarsa, onları inandırmak benim işim değil.
 
Ama ben kendime olan değişimleri, yaşamımda olan değişimleri ve isteklerimi biliyorum. Ve sonuçlarını da görüyorum.
 
Ben isteklerimi arada sırada oturup okuyorum, o günden bugün değişiklikler varsa notlarımı alıyorum ve ne yapmam gerekiyorsa onu yapıyorum. istediklerimi bana büyülü bir şekilde kimse getirmedi, ben kendim çalıştım, çabaladım ama inanarak yaptım bunu, Evren’den bir gün bu isteklerime yanıt alacağıma inanarak başlattım bu aksiyonları.
 
Özetle arkadaşlarım, inanın veya inanmayın ama isteklerinizi yazın, kendinizi tatmin etmek için dahi olsa, inanmasanız da yazın, isteyin, ne kaybedersiniz, altı üstü bir kağıt parçasına bir kaç satır yazacaksınız, ama iş sadece yazmakla bitmiyor tabi, sonra onu gerçekleştirmeye çalışın, göreceksiniz ki, hiç beklemediğiniz anlar, olaylar yaşayacaksınız.
 
Bugünde böyle bir yazı olsun dedim, umarım inanmayanlar sıkılmamıştır, ama inananlar varsa, alın elinize kalemi, koyun boş bir sayfayı önünüze ve yazmaya başlayın …
 
Hepinize çok güzel bir gün dilerim.
 
Sevgiler & Saygılar

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN