Menu

Elektronik Sigara

Elektronik Sigara …

Anımsayanlar olabilir, bundan yaklaşık 3 sene evvel yine böyle bir elektronik sigara sevdasıyla başlamış ama devam ettirememiştim.

Çalıştığım şirkette son 3 4 ayda, birlikte sigara içtiğim bir çok arkadaşım yavaş yavaş elektronik sigaraya geçti, hepsini dikkatle izledim.

Bizim şirkette sigara yasak, sadece arka tarafta ayrılmış bir alanda sigara içimine izin veriliyor, bir çoğumuz da günün belli zamanlarında inip orada çay-kahve içip, yanında sigara tüttürüyoruz.

Dediğim gibi bu sayı son zamanlarda oldukça düştü, günde benim gibi 1,5 bazen 2 paket sigara içen arkadaşlarım, ellerinde elektronik sigaralar ile dolaşmaya başladı. Bakalım dedim ne kadar devam edebilecekler..

Ettiler, 10 gün, 20 gün…

Sigara içen sayımız inanılmaz düşmeye başladı ve ben de denemeye karar verdim. Elektronik Sigara uzmanımız Tuncay’a rica ettim, bana da aldı.

Cidde’den döndüğümden beri elektronik sigara kullanıyorum, neredeyse 4 gün oldu, şimdiye kadar hiç sigara içmedim, elektronik sigarayı biraz yoğun kullanıyordum ama onu da azaltmaya başladım.

Tabi teknoloji 3 sene öncesinin teknolojisi değil, yeni çıkan elektronik sigaralar da pil ömrü uzamış, likit hazneleri değişmiş, boy biraz uzamış ama nargile tadında içiyorsunuz.

Ben hani böyle yataktan kalktığımda, elimi sigaraya atanlardanım, ya da atanlardandım, şimdi aynı şeyi biraz gecikmeli de olsa elektronik sigara ile yapıyorum.

Koku yok, ZİFT hiç yok, aldığınız likitin nikotini ile direk bağlantılı, dumanı da anında geçen duman, kağıt-plastik veya her neyse bir şey yanmadığı için bir koku da oluşmuyor.

4 günde ne değişti?

Evim hiç kokmuyor, şirketimde odamda içebiliyorum ( serbest ), kendim kötü kokmuyorum, artık arabada içerken cam açmak zorunda kalmıyorum, en güzeli de dilim-boğazım 4 gündür gayet temiz..

Ne kadar devam eder bilemem ama 4 gündür gayet güzel devam ediyor.

Zahmet edip zararlarını falan yazmayın smile emoticon Artık normal sigaradan ne kadar zararlı onu zaman gösterecek ama MUTLUYUM smile emoticon

Ha tavsiye eder miyim?

O konuda yorum yapmayacağım, sigaranın tadını bilen birisi olarak ukalalık yapmama gerek yok, denemek isterseniz deneyin derim, altı üstü maliyeti 100 150 TL, yani 10 sigara parası.

Ne kaybedersiniz?

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN