Menu

Bir Mühendisten Flört ve Evlilik tezi …

Hani hep derler neden evlilik aşkı öldürsün, flört ederken birbirini seven insanlar için evlendikten sonra nesi değişiyor ki aşk ölsün, bir de idealistler vardır ki, bu idealistler genelde bekar olanlardır, evlilikleri biten insanlara neden bitmemesini gerektiğini anlatmakla yükümlüdürler, aşkın, sevginin önemini anlatmayı çok severler.

Ben flört ve evlilik olayına farklı bir açıdan bakacağım.

Erkeğimiz A, kızımız B ile flört etmektedir, A ve B çalışmakta ve aileleri ile birlikte yaşamaktadırlar.

A ile B çalıştıkları için her zaman görüşemezler, şöyle ki;

A ve B çalışma haftası boyunca iş çıkışlarında ve haftada 2 gün görüşmektedirler, işleri saat 18:00’de bitmekte, bir saat sonra buluşma noktasına gitmekte ve akşam eve geç kalmamak için saat 23:00’te ayrılmak zorundadırlar.

Bu hesaba göre hafta içi birlikte geçirilen zaman her gün için 4 saat, iki günde 8 saattir, bunu bir tarafa koyalım.

A ile B hafta sonları da ortalama 10 saat görüşsünler, yani cumartesi ve pazar toplam 20 saat birlikteler.

Bu durumda A ile B toplamda bir hafta içinde 28 saat birebir zaman geçirmekte ve görüşmektedirler.

Bu görüşmelerin hepsinde A ve B kendi giyimine, makyajına, sakalına, saçına, başına dikkat eder, yani karşısındaki kişiye güzel ve bakımlı görünmek ister.

Heyecanların en güzeli yaşanır, birlikte planlar yapılır veeeeee beklenen son.

EVLENİLİR

Şimdi A ve B’nin birlikte geçirdiği zamana bakalım.

A ve B işten 18:00’de çıkar, 1 saat servis (şanslıysa), eve gelir, 19:00, yemek yapılır veya daha önceden yapılmış yemek ısıtılır, masa hazırlanılır.

Ama öncesinde o güzelim, şık kıyafetler çıkarılır, rahat dediğimiz ne olduğu belli olmayan ve genelde bir kaç gündür giyilen kıyafetler giyilir, 20:00’de yemeğe oturulur, 22:00 gibi uyku gelir, yarın iş vardır, erken yatılır, veya maç seyredilir, veya film konur ama genelde televizyon karşısında sızılır.

Para harcanmaz çünkü yazlık, araba, ev almak gibi planlar vardır, bar, sinema, dışarıda yemek vs artık biraz lüks olur, bunlar zamanlara bölünür, iki haftada bir çıkalım planları yapılır.

Yatılır ve uyunur, kaç saat gördüler birbirlerini 2 saat, 5 günde 10 saat.

Hafta sonu geldiğinde anneler, babalar, akrabalar ya ziyaret eder, ya ziyarete gidilir, birlikte harcanan zaman hafta sonu 3 4 saatin üstüne çıkmaz (ortalaması), hadi 5 saatten 10 saat diyelim.

Ne etti? 10 saat hafta sonundan verdik, 10 saatte hafta içinden, toplam 20 saat.

Eee…

Bu insanlar birlikte olmak için evlendi, birbirine ayırdıkları zaman 28 saat idi, 20 saate düştü.

Birbirlerini hep bakımlı ve kendine dikkat eder gördüler ama evdeki görünümlerini yaşamadan görmediler hiç.

Bakın daha hamileliği, çocuk olayını, cinselliği, akrabaların yatılı ziyaretlerini, borçları, iş yaşamlarındaki stresleri hiç eklemedim.

Özetle, idealist arkadaşlarım AŞKIN yüceliklerini yaşamayı mutlaka ister, bekler, umut eder de, bir de madalyonun bu yüzü var.

Bunlar tabi benim düşüncelerim, genelleme veya istatistiksel bilgiler aktarmıyorum burada, kiminin 20 senesi harika geçer, kimi 1 ayda boşanır.

Ama bu yüzünü de görmek gerekir diye düşündüm :)))

Sevgiler,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN