Menu

Afrika’da nereye gidelim?

Sevgili Serkan ÇATAK
Yorumunda

Haluk bey
Paylaşımlarınızı zevk ile izliyorum. Önümüzdeki sene turist olarak bölgeye gitme planları yapmaya başladık. 🙂. Kültürü daha yakından tanıyabilecegimiz bölge ve tavsiyelerinize ihtiyacımız var.

Demiş..

Ben kendi tecrübelerime,
Gidip gördüğüm ve memnun kalacağını düşündüğüm yerleri sıralayayım.

1- Mısır – Luxor : İnanılmaz bir şehir. Eğer Mısır tarihini seviyorsanız, asla pişman olmayacağınız bir yer.

2- Fas – Marekeş : Kazablanka’da güzel ama ağırlığı Marekeş’e vermenizde fayda var.

3- Zanzibar : Eğer deniz, tarih, doğa derseniz mutlaka tavsiye edeceğim bir yer. Ben 10 gün tatil yaptım, doyamadım desem yeridir.

4- Kenya – Masai Mara : Bugün dünyanın tercih ettiği Safarinin en güzel yapıldığı yerlerden birisi. Safariye meraklıysanız tercih edebilirsiniz.

5- Botswana : Benim Safari için tavsiye edeceğim bir yer. Farklı bir safarisi var, hem nehir hem orman safarisini aynı zamanda yapabiliyorsunuz. Tek geçerim diyeyim 🙂 Chobe milli parkı sizi her anlamıyla tatmin edecektir.

6- Güney Afrika – Johannesburg : Özellikle eğer tarihe meraklıysanız, gezeceğiniz o kadar çok yer var ki, Müzeler, Eski altın madenleri..

7- Zambiya – Zimbabwe : Viktorya şelalesi inanılmazdır, kilometrelerce su, gökkuşağı ve tabii doğa.

8- Kotdivuar – Abidjan : Yaşadığım yer, belki o kadar çok tarihsel şey yok ama muhteşem okyanus, park, orman, doğa. Çok uzun olmasa da, bir haftanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.

9- Uganda – Kampala – Biwindi – Ekvator – Jinja : Kampala güzel bir yer ancak uzun süre sıkıcı olabilir. O yüzden Jinja’ya gidip Nil’in doğduğu yeri, Biwindi’ye gidip Goril takip etme gibi adrenalin dolu saatler yaşayabilirsiniz. Ayrıca ekvator çizigisinde güzel etkinlikleri izleyebilirsiniz.

10- Senegal – Dakar : Dakar’da çok fazla bir aktivite olmasa da, esir adası, okyanusu ve gezilecek yerleri var. Bir hafta yeterlidir.

11- Kenya – Nairobi : Nairobi’ye 1 hafta dahi yetmeyebilir, çünkü o kadar çok gezilecek yer var ki, özellikle Zürafa Çiftliği çok çekici, bunun yanında kabilelerin gösteriler yaptığı çok güzel etkinlikler, parklar, müzeler de oldukça yaygın.

Aklıma gelenler şimdilik bunlar,
Tabii bunlar benim şahsen gidip gördüğüm yerler,
Daha bilmediğim onlarca şehir, ülke mevcut.

Ama hani bu 11 içinde,
Öncelik yap, 3 yer seç deseniz;

1- Botswana
2- Mısır Luxor
3- Kenya – Uganda derim.

Umarım faydası olmuştur.

Sevgilerimle,

Benzer Yazılar

YORUMUZU BIRAKIN