SANAT

Sinema : The Gobbler – Şans ayağıma geldi..

1186 defa okundu Yorumunuzu yazın

Geçenlerde bu filmi seyrettim.

Seyrettikten sonra düşündüm, mesela benim böyle bir şansım olsa, acaba kimler için kullanırdım.

Tabi filmi seyredenler anlamıştır ama seyretmeyenler için kısacık bir tanıtım yapayım.

Adam Sandler bir ayakkabı tamircisi, baba mesleği, kendisine gelen ayakkabıları tamir ediyor. Bir gün tesadüfen ayağına giydiği ayakkabının kişiliğine büründüğünü öğreniyor, ama sadece kişilik değil, her şeyiyle, tipi, konuşması, hareketleri….

Bunun üzerine farklı ayakkabılar ile farklı deneyimler yaşıyor. Sonunda ne olduğunu söylemeyeyim de filmi seyredemeyenler için sürpriz olsun.

Şimdi anladık değil mi?

Önünüzde kimin ayakkabısı olsun isterdiniz?

Giydiğiniz anda her şeyiyle O olacaksınız.

Ben ve benim gibi düşünen bir çok arkadaşımın İLK aklına gelen ismin kim olduğunu tahmin edebiliyorum, ya da şöyle diyeyim, İYİ ve KÖTÜ anlamda kimler olacağını …

Bir düşünün, işin kendinizce mizah tarafını da gözeterek düşünün.

Giydiğiniz ayakkabı ile bütünleşeceğinizi yani O olacağınız kimler olmak isterdiniz. Bir kişi ile yetinmek zorunda değilsiniz 🙂 Birden fazla kişilikte olabilirsiniz.

Filmi tavsiye ederim, her zamanki gibi belki ÇOK KOMİK değil ama klasik Adam Sandler filmi, güldürürken bir çok kez düşündüren bir film.

Sevgilerimle,

Yazar Hakkında

Haluk İlhan

BEŞ YÜZ küsur yazı yazmışım, beni tanıyarak okuyan, hiç tanımadan okuyan bir çok arkadaşım, okuyanım olmuş. Yine katıldığım sosyal medyada Haluk İlhan olarak tanıyan, seven arkadaşlarım var.

You must be logged in to post a comment Login

Bir Cevap Yazın