Gencecik bir adam, 5 kardeşten ikincisi, bir ablası var, sonra bir kız kardeş, sonra bir erkek kardeş ve en son yine bir kız kardeş, annesinin adı Hatice, babasının Abdullah çelebi.

Babası vefat etmiş 1955 senesinde, yani kendisi henüz 17 yaşında, bütün yük omuzunda, jet teğmeni olarak görev yapıyor Balıkesir’de.

Adı Aytekin.

Gencecik bir kız, 5 kardeşten ikincisi, bir abisi var, sonra bir erkek kardeş, sonra bir ikiz, biri kız, biri erkek, annesinin adı Hatice, babasının adı İhsan.

Adı Şaylan.

Tanışıyorlar Balıkesir’de, kısa flörtten sonra 18 ekim 1958 senesinde evlenmeye karar veriyorlar.

Kız 18’inde, erkek ise 20 yaşında

25 ekim 1959 senesinde bir erkek çocukları oluyor, ailenin en büyüğü ablanın eşi İrfan enişte, ona soruluyor adı ne olsun diye.

Haluk olsun diyor enişte, baba da kendi babasının adını koyuyor önüne

Abdullah Haluk oluyor

Sonra Merzifon, askerliğe devam ederken,

26 Mart 1964 senesinde bir kızları oluyor

Adını Sibel koyuyorlar

Taze baba çok çalışıyor ve Ankara hukuku bitiriyor, askerlikten istifa ederek, hukuk dalına geçiyor, savcı yardımcısı oluyor.

Sonra Merzifon, İzmir, Lice, Kandıra, İzmit, Kayseri, İstanbul.

Görevlerine devam ediyor.

Savcı yardımcılığı, Savcı, Adalet Bakanlığı Müfettişliği ve Başsavcılık yapıyor, gelebileceği en üst noktadan da emekli oluyor.

Anne ise evde çocuklarına bakıyor, hayatı boyunca hiç çalışmıyor

Çocuklar büyüyor,

Erkek çocuk en son elektrik mühendisliğini bitiriyor, evleniyor, bir oğlu oluyor, adını Hazar koyuyorlar.

Kız çocuk liseden sonra hostes olmaya karar veriyor, 13 sene Türk hava Yolları ve Suudi Arabistan havayollarında çalışıyor, bu arada Suudi bir pilota gönlünü kaptırıyor, evleniyorlar, önce bir erkek, Tarık, sonra bir kızları oluyor Lara.

Şaylan ve Aytekin tam 49 senedir evliler, sağlıklılar, torunlarıyla oynuyorlar – dı, maalesef Aytekin 21 Haziran 2012 senesinde aramızdan ayrıldı.

Bu bizim hikayemiz,

Sevgilerimle,